Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-01-11 18:48:03 przez system

System powiadamiania Alcetel w Gminie Bochnia

Gmina Bochnia uruchomiła System Komunikacji z Mieszkańcami Alcetel, dzięki któremu Mieszkańcy mogą bezpłatnie otrzymywać informacje, zarówno o zagrożeniach meteorologicznych, jak i o ważnych wydarzeniach, odbywających się na terenie Gminy. Należy podkreślić, że system powiadamiania niesie wiele korzyści, znacząco poprawiając bezpieczeństwo i komfort życia Mieszkańców.

Otrzymywane wiadomości będą dotyczyć konkretnych informacji wysyłanych tylko i wyłącznie przez Urząd Gminy w formie komunikatów głosowych albo SMS oraz na aplikację mobilną Alcetel.
Rejestracja jest prosta, wystarczy wykonać JEDNĄ z poniższych czynności:

  1. Wypełnić formularz na stronie www.alcetel.pl/gminabochnia albo

  2. Pobrać bezpłatnie aplikację mobilną: Alcetel. Ale systemu Android z Google Play. Dla systemu iOS z App Store

  3. Wysłać SMS na numer: 503 503 733 o treści wg poniższej tabeli albo

  4. Zadzwonić na numer: 14 648 40 20 i wybrać numer bazy wg poniższej tabeli

punkt dostepowy.jpg

Ponadto, w najbliższym czasie zostanie wykonana w imieniu Gminy, telefoniczna kampania informacyjno-rejestracyjna umożliwiająca rejestrację numeru telefonu stacjonarnego. Mieszkańcy otrzymają bezpłatne połączenie na telefon stacjonarny z pytaniem o zgodę na rejestrację w Telefonicznej Bazie Mieszkańców Gminy Bochnia. Wyrażenie zgody skutkować będzie automatyczną rejestracją numeru telefonicznego.

Otrzymywane komunikaty będą bezpłatne, a jedynym ponoszonym kosztem jest wykonanie połączenia głosowego lub wysłanie wiadomości sms w celu rejestracji systemu, taryfikowanego zgodnie z cennikiem wybranego operatora.
Dzięki zastosowaniu systemu powiadamiania Mieszkańcy będą mieć lepszy dostęp do informacji, na temat tego, co dzieje się w ich lokalnej społeczności, mogą liczyć na skuteczne powiadomienie o ewentualnym wystąpieniu zagrożeń. System gwarantuje dużą skuteczność. Wysyłane komunikaty są raportowane na bieżąco, a w przypadku nieodebrania połączenia istnieje możliwość oddzwonienia i odsłuchania komunikatu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.alcetel.pl Twórcą i dystrybutorem systemu Alcetel jest firma VMBS Sp. z o.o. - rozwiązania dla jednostek samorządu terytorialnego oraz szkół www.edu-kontakt.pl