Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-08-13 02:00:15 przez system

Szkoła Podstawowa Nr 7 zdobyła 24 tys. euro

Bocheńska "Siódemka" po raz kolejny postawiła na rozwój kompetencji językowych swoich uczniów. Po inwestycji w nowoczesną salę multimedialno-językową, udziale w kilku projektach w ramach eTwinning i nawiązaniu kontaktów ze szkołami na Ukrainie i w Niemczech przyszedł czas na poważne projekty.

W marcu tego roku PSP Nr 7 wraz z trzema innymi bocheńskimi szkołami aplikowała do programu Comenius -Partnerskie Projekty Szkół. Projekt pod nazwą ,,Our town in the middle ages - Nasze miasto w średniowieczu", jako jedyny z Bochni pozytywnie przeszedł zarówno ocenę formalną, jak i merytoryczną dokonywaną przez trzech niezależnych ekspertów z ramienia Komisji Europejskiej i tym samym uzyskał akceptację oraz dofinansowanie w wysokości 24 000 euro.

Przez dwa kolejne lata (2009/2010 i 2010/2011) uczniowie klas 5 i 6 wraz z partnerami z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii, Bułgarii i Turcji będą poznawać średniowieczną historię swoich krajów, przekazywać zdobytą wiedzę rówieśnikom z państw partnerskich oraz wspólnie postarają się odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób życie średniowiecznych wpłynęło na rozwój poszczególnych miast, z których pochodzą uczniowie?