Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-08-06 08:51:53 przez system

"Szlachetna PACZKA" potrzebuje Liderów i wolontariuszy

Stowarzyszenie Wiosna poszukuje Liderów Rejonu oraz wolontariuszy do współtworzenia tegorocznej akcji Szlachetna PACZKA. Szukamy osób, które chcą pomagając innym, rozwinąć swoje umiejętności, poszerzyć kompetencje i przeżyć niesamowitą przygodę życia - zachęca Anna Malec, manager projektu Szlachetna PACZKA.

Szlachetna pomoc trafi do potrzebujących dopiero w grudniu, ale już teraz zaczynają się przygotowania do akcji. Krok pierwszy to rekrutacja osób odpowiedzialnych za sprawną i prawidłową organizację pracy. Aby w grudniu paczki mogło otrzymać, jak w ubiegłym roku, 5 tysięcy ubogich rodzin, potrzebni są ludzie, którzy zorganizują tę akcję w swoich lokalnych społecznościach na terenie całej Polski.

Szlachetna PACZKA jest próbą zareagowania na prawdziwą biedę, zwłaszcza ukrytą. Dobra pomoc - to pomoc skuteczna, powinna się wiązać z wcześniejszym rozpoznaniem potrzeb osoby i odpowiedzią na te, konkretne potrzeby. - Żeby uniknąć działań przypadkowych i chaotycznych, nasi wolontariusze sami znajdują potrzebujących, odwiedzają ich w domach i pytają o sytuację, w jakiej żyją — wyjaśnia Anna Malec i dodaje — Do koordynacji tych działań potrzebujemy Liderów, ludzi o otwartych sercach, ale też dużej odpowiedzialności i dojrzałości emocjonalnej, którzy pokierują pracami poszczególnych regionów.

Liderzy akcji wezmą udział w innowacyjnym projekcie "Paczka Liderów", gdzie otrzymają gruntowne przeszkolenie z zakresu komunikacji i kierowania zespołem, radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i stresującymi. Dodatkowo po zakończeniu akcji Liderom i wolontariuszom przyznawany jest certyfikat udziału w akcji Szlachetna PACZKA.

  • Gwarantuję, że nikt, kto choć raz pomagał przy organizacji Szlachetnej PACZKI, nie będzie już taki sam — uśmiecha się Ania Malec. — Ta akcja wydobywa z ludzi ogromny potencjał dobra. To też okazja do tego, by się sprawdzić w nowej roli, rozwinąć umiejętności i pogłębić wiedzę z zakresu zarządzania — podkreśla manager projektu.

Kandydat na stanowisko Lidera powinien potrafić zarządzać zespołem, posiadać rozwinięte umiejętności komunikacyjne, być odpowiedzialny, samodzielny i bardzo dobrze zorganizowany. Liderem Regionu może zostać tylko osoba pełnoletnia, która prześle swoje CV do koordynatora wojewódzkiego na adres mailowy odpowiedni dla danego regionu: [województwo]@wiosna.org.pl, np.: malopolskie@wiosna.org.pl

W 2008 roku Szlachetną PACZKĘ tworzyła rekordowa liczba 2270 wolontariuszy oraz 53 086 darczyńców. Dzięki temu świąteczną pomoc o łącznej wartości 3,3 mln zł otrzymało 4826 rodzin z całej Polski.

Więcej informacji:
Aleksandra Jochemczyk
Specjalista ds. PR akcji SZLACHETNA PACZKA
Stowarzyszenie WIOSNA
tel.: 0504 930 409, e-mail: pr.malopolskie@wiosna.org.pl