Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-03-26 20:30:33 przez Czas2012

Szpital - Nowy sprzęt dla pacjentów z COVID-19

Analizator parametrów krytycznych oraz monitor rzutu serca trafiły właśnie na oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii bocheńskiej lecznicy. Zakup sprzętu był możliwy dzięki wsparciu Grupy Azoty S.A., która przekazała bocheńskiemu szpitalowi 120 tys. zł.

W oficjalnym przekazaniu urządzeń w bocheńskim szpitalu uczestniczył poseł Stanisław Bukowiec który, wyszedł z inicjatywą udzielenia wsparcia placówce, lek. med. Marcin Kaźmierski, lekarz kierujący oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii bocheńskiej lecznicy, Aneta Średniawa pielęgniarka oddziałowa oraz Jarosław Kycia dyrektor szpitala.

Cieszę, że po raz kolejny udało się pozyskać środki na zakup nowoczesnej aparatury medycznej dla szpitala, która przysłuży się do podniesienia jakości usług medycznych przez tę placówkę. Nowe urządzenia będą służyć leczeniu chorych na oddziale intensywnej terapii, w tym pacjentów zakażonych COVID-19. Dziękuję zarządowi Grupy Azoty za pozytywną odpowiedź na mój apel w tej sprawie – podkreślał poseł Stanisław Bukowiec.

Analizator parametrów krytycznych, który trafił na oddział służy do monitorowania parametrów krwi m. innymi pod kontem elektrolitów, natomiast monitor rzutu serca (pierwszy tego typu sprzęt na tym oddziale) monitoruje układ krążenia pacjenta.

Oba urządzenia będą nam bardzo pomocne w hospitalizacji pacjentów na naszym oddziale, który w obecnej sytuacji ma stuprocentowe obłożenie – podkreśla lek. med. Marcin Kaźmierski, lekarz kierujący oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii bocheńskiej lecznicy.

Wsparcie z Grupy Azoty S.A. To kolejna forma pomocy, jaka dotarła do bocheńskiego szpitala w ostatnim roku. Fundusze na zakup sprzętu czy środków ochrony w trudnym okresie walki z pandemią – przekazują firmy, jak również prywatne osoby.

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2021/DSC_0079.JPG

Inf. prasowa