Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-08-22 20:33:13 przez KacperGlod

Tajemnicze wycieki do Raby. Służby wezwane do akcji

Dziś o godz. 13:00 zarejestrowany został podejrzany wyciek w jednym z wylotów burzowych do rzeki Raba. Na miejscu pojawiły się służby, które przystąpiły do działania.

O sytuacji poinformował wędkarski Klub Spinningowy Zębaty Bochnia, którego jeden z członków będący mieszkańcem Bochni zauważył brązową ciecz wpływającą do rzeki Raby z wylotu kanalizacji deszczowej podpisanego jako "Stalprodukt". Po interwencji wezwane zostały służby: Straż Miejska, Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochrona Środowiska.

/media/user/images/upload/Sierpien/Sierpień 2022/RabaWyciek.png

Na miejscu zabezpieczone zostały próbki wody oraz materiały dowodowe. Sprawą zajmie się wydział kryminalny policji, który poprowadzi dalsze dochodzenie w sprawie zdarzenia. Mamy nadzieję że dalsze postępowanie w sprawie wskaże winnych oraz odpowiednio ich ukarze - przeczytać możemy w komunikacie Klubu "Zębaty".

Film przedstawiający wyciek zanieczyszczeń obejrzeć można na profilu Klubu Spininngowego na Facebooku - kliknij tutaj

/media/user/images/upload/Sierpien/Sierpień 2022/sluzby.png

Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni temu, 19 sierpnia, kiedy około godziny 5 rano do Raby spuszczone zostały nieczystości niewiadomego pochodzenia. Wtedy też po interwencji innego mieszkańca powiadomione zostały służby oraz Wydział Ochrony Środowiska w Bochni, a policja przeprowadziła obchód w dół rzeki w celu zweryfikowania skali zanieczyszczeń.