Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-06-23 09:01:52 przez system

Targi Pracy

W czwartek 18 czerwca w budynku należącym do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Konstytucji 3 Maja 21 odbyły się Targi Pracy dla przedsiębiorców planujących zatrudnienie pracowników oraz dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Organizatorem targów jak co roku był Powiatowy Urząd Pracy w Bochni.

W targach pracy uczestniczyło 18 pracodawców, Agencja Pośrednictwa Pracy, Wojewódzki Urząd w Krakowie Zespół Zamiejscowy w Tarnowie oraz około 200 osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Przedsiębiorcy zaproszeni do udziału w targach reprezentowali różne profile działalności gospodarczej : handel, budownictwo, przetwórstwo w branży spożywczej, usługi fryzjerskie, krawieckie , usługi w zakresie obsługi i naprawy pojazdów mechanicznych oraz pracodawcy reprezentujący służbę zdrowia. Pracodawcy zaoferowali osobom bezrobotnym i poszukującym pracy 83 miejsca pracy na stanowiskach: pracownik przetwórstwa rybnego, pracownik obsługi produkcji, recepcjonistka, manikiurzystka, fryzjerka, pomocnik na składzie kamienia, agent ubezpieczeniowy, sprzedawca, murarz, cieśla, zbrojarz, monter instalacji wodociągowo- kanalizacyjnych, elektryk, krawiec, szwaczka, pielęgniarka, kelner, kierownik działu handlowego, kierownik działu techniczno- gospodarczego. Ponadto Agencja Pośrednictwa Pracy przygotowała dla uczestników targów propozycje pracy na stanowiskach : operator produkcji rozlewu, magazynier, mechanik, automatyk, elektromechanik, pracownik lakierki i drukarki, operator wózka widłowego, sortowacz, specjalista ds. rozliczeń i wprowadzania danych, pakowacz, pracownik linii pakowania. Przedstawiciel WUP w Krakowie Zespół Zamiejscowy w Tarnowie udzielał osobom zainteresowanym informacji z zakresu usługi poradnictwa
i informacji zawodowej oraz usługi EURES.
Uczestniczące w targach osoby miały możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami będącymi w dyspozycji Urzędu jak również z ofertami pracy za granicą.
Pracodawcy dokonali wstępnej rekrutacji kandydatów do pracy i zadeklarowali, że zatrudnią ich w najbliższym czasie na podstawie umowy o pracę bądź też przy pomocy instrumentów rynku pracy w ramach: stażu, prac interwencyjnych ewentualnie w ramach refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.