Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-04-02 11:51:25 przez system

Tony makulatury zamienią się w wodę dla Afryki

Zbiórka makulatury, przeprowadzona przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni w sobotę 28 marca, zakończyła się bardzo dobrym wynikiem – zebrano aż 6 600 kg.

W akcję zbierania makulatury włączyli się parafianie wszystkich trzech bocheńskich parafii - od najmłodszych do najstarszych. Ponadto tradycyjnie niektóre zakłady pracy i szkoła oddali organizatorom poświadczenia o przekazanej wcześniej makulaturze w ilości 4 102 kg z przeznaczeniem na budowę studni im. Filipa Adwenta w Sudanie Południowym.

Należą do nich: Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych, Animex Foods, oddział w Krakowie, kl. II c Szkoły Podstawowej nr 4 i Społem PSS .

Łącznie zebrano 10 702 kg makulatury, co dało kwotę 1 994,44 zł.
Oprócz makulatury jedna osoba złożyła ofiarę pieniężną.

Na konto oo. Salezjanów wpłacono 2 394,44 zł z przeznaczeniem na budowę studni w Sudanie Płd.

Do sukcesu akcji „Makulatura na misje” przyczynili się przez jej nagłośnienie: Agencja Reklamowa Nawigator, Miejski Dom Kultury, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych, Społem PSS w Bochni, F.H. Marex, bocheńskie portale internetowe, RDN Małopolska.

- Wszystkim wymienionym i niewymienionym, a zwłaszcza ofiarodawcom makulatury składamy najgorętsze podziękowania w imieniu własnym i Księży Salezjanów - koordynatorów budowy studni w Sudanie Południowym i innych krajach Afryki – mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, O/Bochnia przy parafii św. Pawła Apostoła.