Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-01-21 17:44:11 przez KacperGlod

Trudna sytuacja w powiecie bocheńskim. 250 interwencji straży, problemy z prądem i wodą

Zima ponownie dała się we znaki mieszkańcom Bochni oraz okolicznych miejscowości. Strażacy muszą mierzyć się z usuwaniem skutków nawałnicy, między innymi powalonych drzew, od piątku notowane są przerwy w dostawie prądu i wody.

Od czwartkowych opadów śniegu problemy nie opuszczają mieszkańców Bochni i okolic. IMGW wydał alert I i II stopnia dla powiatu bocheńskiego, informujący o intensywnych opadach śniegu w nocy z piątku na sobotę, tworzącymi pokrywę śniegową miejscami sięgającą do 30 cm. W wyniku opadów powalonych zostało wiele drzew, które blokowały drogi w różnych częściach powiatu.

Jak poinformował naczelnik wydziału ds. operacyjno szkoleniowych KP PSP Bochnia, bryg. mgr inż. Paweł Matyasik w rozmowie z portalem Bochnia 112.pl, od czwartku strażacy przeprowadzili już 250 interwencji - "Natomiast od początku opadów tj. od czwartku (19.01) to już około 250 interwencji strażaków". Poza eliminowaniem sktuków śnieżycy, strażacy dostarczają również agregaty prądotwórcze do potrzebujących, chorych osób.

Uszkodzonych zostało także wiele linii energetycznych, które uszkadzane są przez łamiące się drzewa oraz ich gałęzie. Braki w zasilaniu elektrycznym odnotowano w wielu częściach Bochni, także m.in. w Nowym Wiśniczu, Muchówce, Trzcianie czy Lipnicy Murowanej.

W sobotę zaczęły być notowane przerwy w dostawie wody, które wynikają bezpośrednio z problemami z zasilaniem. MPWiK poinformowało, że w związku z awarią zasilania w sieci Tauron nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców zamieszkałych przy ul. Krzęczków, Łychów, Urbana, Brzeźnickiej, Krzyżaki, Kurów, Witosa, Strzelecka, Dołuszycka, Pagórek, Bujaka wraz przyległymi do nich ulicami. Godziny wznowienia dostaw wody uzależnione są od godziny usunięcia awarii zasilania.

Fot. KP PSP w Bochni, OSP z powiatu bocheńskiego