Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-01 16:12:13 przez system

Trzy wypadki w jeden dzień

Środa 30 września upłynęła pod znakiem kolizji i wypadków drogowych.

30.09.2015r.godzina 06:07, Wola Wieruszycka - wypadek drogowy
Kierująca samochodu ford chciała uniknąć zderzenia z sarną, która nagle wbiegła na jezdnię. Kobieta chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem skręciła gwałtownie kierownicą, przez co utraciła panowanie nad pojazdem, a skutkiem tego było zjechanie z asfaltowej nawierzchni na pole kukurydzy, a następnie dachowanie samochodu. W wyniku zdarzenia kobieta oraz pasażerka doznały obrażeń głowy oraz potłuczeń ciała i zostały zabrane do Szpitala Powiatowego w Bochni, gdzie pozostały na obserwacji.

30.09.2015r., godzina 13:00, Baczków – wypadek drogowy
Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 965 z drogą podporządkowaną rowerzysta wykonując manewr skrętu w lewo nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru, w związku z czym uderzył w bok pojazdu i przyczepki ciągniętej przez osobowego opla combo, który był w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania rowerzysty. Kierowca opla nie zastosował się tym samym do zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu oraz do znaku poziomego „linia podwójna ciągła”. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Wskutek zdarzenia rowerzysta odniósł niezagrażające jego życiu obrażenia ciała i został opatrzony przez załogę pogotowia na miejscu zdarzenia.

30.09.2015r., godzina 21:33, Baczków – kolizja drogowa
Kierowca fiata bravo nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym go samochodem marki ford escort, którego kierująca zatrzymała w oczekiwaniu na możliwość bezpiecznego wykonania manewru skrętu w lewo. Kierowca fiata nie zdążył zahamować i uderzył w tył forda, który siłą uderzenia został zepchnięty i uderzył w tył kolejnego samochodu marki citroen. Wskutek zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. Kierujący byli trzeźwi, sprawcę ukarano mandatem i punktami karnymi.