Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-02-20 08:32:54 przez system

Tydzień Ofiar Przestępstw

W okresie od 23 do 27 lutego przypada Tydzień Ofiar Przestępstw. Prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Bochni włączą się do akcji niesienia pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, natomiast Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni będzie udzielało porad i informacji o przysługujących uprawnieniach osobom pokrzywdzonym - w szczególności ofiarom przemocy domowej.

W powyższym terminie wszyscy chętni zostaną przyjęci przez prokuratora w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Bochni przy ul. Windakiewicza 9/2 - w godzinach od 9.00 do 15.00.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni informuje, że będzie w tych dniach udzielać porad i informacji o przysługujących uprawnieniach wszystkim osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw - a w szczególności ofiarom przemocy domowej.

Równoległe akcje będą przeprowadzane przez:
- Komendę Powiatową Policji, ul. Krakowska 39 - w godzinach od 9-tej do 15-tej
- Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni ul. Karolina 14F - pn-pt w godzinach od 10-tej do 20-tej; wt.-czw. od 8-tej do 20-tej.
Wszystkich którzy chcieliby skorzystać z pomocy Centrum zapraszamy do jego siedziby - Bochnia ul. Windakiewicza 9/5, pokój nr 6 lub prosimy o kontakt telefoniczny pod nr (0-14) 611-97-40.
Skuteczność podejmowanych działań zależy w dużej mierze od jakości współpracy między instytucjami i osobami. Dlatego też mając pewność (lub nawet podejrzenie) o zaistnieniu któregokolwiek z rodzajów przemocy w rodzinie (fizycznej, psychicznej, seksualnej) musimy natychmiast reagować aby nie dopuścić do tragedii. Takie akcje jak Tydzień Ofiar Przestępstw mają za cel zmniejszenie liczby dramatów rozgrywających się w zaciszu domowym oraz zniwelowanie poczucia bezkarności u sprawców tej przemocy