Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-12-28 11:14:59 przez system

Uciekał "drogą donikąd"

Podsumowując okres Świąt Bożego Narodzenia pod względem bezpieczeństwa w powiecie bocheńskim można powiedzieć, że był to czas spokojny. Nie odnotowano poważnych w skutkach zdarzeń kryminalnych jak również wypadków drogowych.

W Wigilię 24 grudnia o godz. 16.00 w Łapczycy na drodze K4 56-letni kierujący samochodem marki KIA Rio, jadący z kierunku Krakowa przejechał na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzył w bok jadącego z przeciwka samochodu Audi A6, a następnie czołowo w samochód Daewoo Lanos. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiło pięć osób rannych, gdzie po udzieleniu pomocy medycznej trzy osoby zwolniono, a hospitalizowano kierującego i pasażerkę samochodu KIA.

Z kolei 25 grudnia o godz. 14.00 w Bochni na ul. Bernardyńskiej 52-letni mieszkaniec Krakowa, kierując samochodem marki Mazda 626 podczas cofania z posesji najechał na zaparkowany samochód Fiat Punto. Kierujący na widok przybyłych na miejsce policjantów podjął próbę ucieczki przed odpowiedzialnością kierując się w… Drogę donikąd i tam też ją zakończył uderzając samochodem w drzewo. Kierujący trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Wynik badania stanu trzeźwości wskazał u kierującego nieco ponad promil alkoholu.

W tym samym dniu o godz. 15.00 w Borku 42-letni kierujący samochodem marki Opel Astra wykonując manewr wyprzedzania nieustalonego rowerzysty przejechał na przeciwny pas ruchu, zmuszając jadącą z kierunku przeciwnego 21-letnią kierującą samochodem marki VW Golf do gwałtownego hamowania, w wyniku czego straciła ona panowanie nad pojazdem i przejechała na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodem Renault Megane. Kierująca volkswagenem doznała potłuczeń ciała i trafiła do szpitala. Postępowania w opisanych sprawach prowadzą policjanci Wydziały Ruchu Drogowego.

W nocy z 26 na 27 grudnia nieznani sprawcy uszkodzili drzwi wejściowe do delikatesów w Żegocinie, a następnie zerwali syreny alarmowe, po czym weszli do sklepu spożywczego własności GS Żegocina, skąd zabrali z kasy fiskalnej pieniądze w kwocie 700 zł. Postępowanie mające na celu ustalenie sprawców włamania prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Trzcianie.

Policjanci kilkanaście razy interweniowali w sprawach dotyczących zakłócenia porządku przez nietrzeźwych, przez młodzież a także kilka razy w sytuacjach, kiedy nietrzeźwi sprawcy stosowali przemoc wobec najbliższych członków swojej rodziny. Z tego to właśnie powodów wigilijną noc w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych spędziła nietrzeźwa 38-letnia mieszkanka podbocheńskiej miejscowości.