Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-10-21 15:12:49 przez system

Uczniowie Budowlanki nagrodzeni w konkursie

Nauka wcale nie jest nudna, a naukowe zagadnienia można przedstawić w kreatywny i nieszablonowy sposób. Udowodnili to uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni, którzy wzięli udział w konkursie „30 laboratoriów na 30 –lecie Adamedu”, wygrywając i zdobywając dla swojej szkoły czek na 10 tys. zł.

Grupa Adamed jest firmą farmaceutyczną powstałą w 2010 r., w skład której wchodzą: Adamed, Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa oraz Adamed Consumer Healthcare.

Razem z grupą bocheńską o nowoczesne wyposażenie szkolnych pracowni laboratoryjnych o wartości ok. 10 tysięcy złotych, rywalizowali uczniowie z całej Polski. Ogromne zaangażowanie młodych ludzi oraz bardzo duża liczba zgłoszeń pokazują, że młodzież chce i potrafi uczyć się nowocześnie.

Aby zwyciężyć, uczniowie musieli opracować scenariusz lekcji i na jego podstawie nagrać maksymalnie 3-minutowe projekcje na jeden z proponowanych przez organizatora tematów:

  • Chemia w kuchni i jedzeniu.
  • Co by były gdyby? (o roli mikroorganizmów w świecie)
  • Z czego składa się Wszechświat?
  • Jak komórka przetwarza energię z pożywienia.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 przygotowali scenariusz lekcji i nakręcali 3-minutowy film pt. „Bakteryjna afera”, który przedstawiał wizję świata bez bakterii, biorących udział w obiegu azotu na Ziemi.

Spośród ok. 1000 filmów, do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych tylko 100, które uzyskały największą liczbę głosów na swoich profilach facebookowych. Natomiast o wejściu do finałowej trzydziestki decydowało już jury, wybierając najlepsze prace.

W gronie finalistów znaleźli się uczniowie „Budowlanki”, którzy odebrali nagrodę z rąk przedstawiciela Grupy Adamed – czek o wartości 10 000 zł na wyposażenie pracowni biologicznej, chemicznej bądź fizycznej.

Nad filmem pracowała grupa uczniów klas II technikum, kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu, technik organizacji reklamy oraz technik budownictwa. Nad całością czuwały – Agnieszka Michałowska – nauczyciel biologii i Elżbieta Staszel – nauczyciel chemii.

Uczniowie wraz z opiekunami dziękują za wszystkie oddane głosy na facebooku.