Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-11-25 01:19:24 przez system

Uczniowie SOSW na Targach w Krakowie

10 uczniów z klasy gastronomiczno-hotelarskiej przy SOSW w Bochni wzięło udział pod opieką dwojga wychowawców w Międzynarodowych Targach HORECA w Krakowie w dniach 18-20 listopada.

Targi, odbywające się co roku o tej porze są okazją do zaprezentowania swego dorobku przez firmy zajmujące się hotelarstwem i gastronomią. W tym roku wzięło w nich udział przeszło 300 przedsiębiorstw , wśród nich były reprezentacje z Włoch, Niemiec, Szwecji, Austrii, Czech, Macedonii, Francji, Hiszpanii, Węgier a nawet z RPA.

Dla młodych ludzi z Bochni była to niebywała okazja obejrzeć nie tylko wspaniale nakryte stoły, spróbować ciekawych potraw, zgłębić tajniki pracy hotelu 5-gwiazdkowego, ale też otrzeć się o wielki świat. Dla uczniów SOSW, wywodzących się często z bardzo skromny środowisk niebagatelne znaczenie ma przecież umiejętność znalezienia się w szerszym środowisku, zachowania się przy stole, prowadzenia rozmów, a także pokonanie własnej nieśmiałości i zagubienia.

Wychowankowie SOSW na TargachWyjazd do Krakowa był częścią projektu, realizowanego wspólnie z Zespołem Szkół nr 14 w Krakowie, mającym spore doświadczenie w branży hotelarskiej. Projekt nosi nazwę "DAĆ SZANSĘ" Niepełnosprawny sprawnym pracownikiem i jest dofinansowywany z Programu Kapitał Ludzki. Warto dodać, że Szkoła nr 14 w Krakowie otrzymała na ten cel 400 tys. zł, bochnianie natomiast — 200 tys. Uczniowie klasy gastronomiczno — hotelarskiej już szykują się na wyjazd w marcu na targi EURO - GASTRO w Warszawie. Ta wizyta również zostanie sfinansowana ze środków unijnych.