Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-05-10 12:48:49 przez system

Uczniowie z Łapanowa pojadą na staż do Niemiec

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus + zatwierdziła do realizacji projekt, o który aplikował Zespół Szkół w Łapanowie w ramach Akcji Kluczowej – Mobilność Edukacyjna.

Projekt Łapanowskiej szkoły pn. „Bogatsi doświadczeniem europejskich pracodawców” uzyskał dofinansowanie 71.184,00 euro (tj. ponad 308 tysięcy złotych). Powyższe pieniądze w całości zostaną wykorzystane na organizację praktyk uczniowskich w Niemczech. Projekt rusza 1 września 2016 i trwa cały rok szkolny.

W ramach projektu – praktyki zawodowe odbędą uczniowie następujących zawodów: technik mechanik, technik budownictwa i technik handlowiec. Uczniowie przez miesiąc będą zdobywać doświadczenie w renomowanych niemieckich firmach. Naszym partnerem po stronie niemieckiej jest firma Vitalis GmBH, która przewidziała również bogaty program turystyczno – kulturalny - uczniowie będą zwiedzać Berlin, Lipsk, Poczdam. W ramach projektu praktykanci otrzymają zakwaterowanie, wyżywienie, bilety komunikacji miejskiej oraz kieszonkowe na drobne wydatki. Po zakończeniu praktyk uczniowie otrzymają EUROPASS Mobilność potwierdzający zdobycie przez nich kompetencji zawodowych i językowych podczas zagranicznego stażu.

Na początku 2017 roku 30 uczniów wraz z opiekunami rozpocznie zagraniczne praktyki, ucząc się również intensywnie języka niemieckiego.