Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2010-02-23 05:20:28 przez system

Uwaga! - kradną samochody

W sobotę 20 lutego w godzinach między 18.00 a 20.00 z parkingu przy ul. Legionów Polskich w Bochni skradziony został samochód marki ford mondeo koloru srebrnego. Samochód nie posiadał listew bocznych na drzwiach. Właściciel wartość pojazdu oszacował na 20 tys. zł. Trwają czynności mające na celu odnalezienie samochodu i zatrzymanie sprawcy kradzieży.

Dwa dni wcześniej w godzinach wieczornych z parkingu przy ul. Murowianka w Bochni skradziono citroena picasso wartości 16 tys. zł. Samochód bez uszkodzeń odnalazł się na jednym z parkingów w Brzesku.

Policjanci przypominają, że nadal prowadzona jest wraz z Towarzystwem Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA SA akcja pod nazwą NOC STOP, polegająca na oznakowaniu pojazdów specjalnymi naklejkami z elementami holograficznymi umieszczonymi na szybach od strony wewnętrznej.
Akcja jest adresowana głównie do właścicieli, którzy z reguły nie poruszają się nimi w godzinach nocnych — między godzinami 23.00 a 5.00. Warunkiem przystąpienia do akcji jest odpowiednie — dobrowolne oznakowanie pojazdu specjalną naklejką z hologramem w przypadku samochodów osobowych:
- na przedniej szybie: w lewym dolnym rogu.
- na tylnej szybie: w prawym górnym rogu,
natomiast w przypadku samochodów dostawczych, o masie całkowitej do 3,5 t.:
- na przedniej szybie: w lewym dolnym rogu,
- na szybie w prawych drzwiach: w lewym dolnym rogu.

Akcja trwa już od dwóch lat. Pakiety naklejek oraz ulotki znajdują się w recepcji Komendy Powiatowej Policji w Bochni a także w każdej jednostce Policji na terenie powiatu.
Kierowcy oznakowanych w ten sposób pojazdów znajdujących się we wskazanej powyżej porze w ruchu, muszą liczyć się z ewentualnością kontroli drogowej. Pojawienie się samochodu z taką naklejką w godzinach nocnych jest sygnałem dla patroli do zatrzymania pojazdu i wylegitymowania kierowcy. Naklejki te posiadają charakterystyczny i efektowny wygląd. Są bardzo dobrze widoczne w świetle reflektorów i lamp. Naklejki posiadają nacięcia powodujące, że raz przyklejone do szyby niszczą się podczas odrywania od podłoża.