Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-11-06 03:26:43 przez system

Uwaga na bandytów!

W ciągu minionego tygodnia odnotowano na terenie Bochni rozbój i jego usiłowanie. Pierwszy miał miejsce w środę 29 października około godz. 18.00 przy ul. Krzęczków, w miejscu słabo oświetlonym, na odcinku, gdzie nie ma w pobliżu domów.

Na samotnie wracającą z kościoła kobietę napadło dwóch młodych mężczyzn. Jeden z napastników przewrócił około 70 letnią kobietę na chodnik i wyrwał jej z rąk torebkę, po czym obaj zbiegli w kierunku okolicznych terenów zielonych. Poszkodowana nie doznała obrażeń ciała, straciła natomiast torebkę z zawartością kilkudziesięciu złotych, dokumentów i drobnych przedmiotów. Sprawcy rozboju to młodzi mężczyźni, szczupłej budowy ciała, ubrani w ciemną odzież, a na głowach mieli założone nieco jaśniejsze kaptury.

Podobny przebieg miało wczorajsze zdarzenie. Tym razem sprawcy byli bezwzględni i zajście przebiegało o wiele dramatyczniej. W miejscu oświetlonym i ruchliwym około godz. 20.30 przy ul. św. Jana, w pobliżu kościoła do idącej chodnikiem około 50-letniej kobiety podeszło dwóch młodych mężczyzn (rysopis podobny do opisanego powyżej), z których jeden usiłował wyrwać jej torebkę. Kobieta broniąc swojej własności została popchnięta i przewrócona na chodnik. Jeden z napastników zadał jej cios pięścią w twarz, wskutek czego kobieta doznała obrażeń szczęki, ponadto kopali ją po całym ciele. Napadnięta krzycząc spowodowała, że bandyci uciekli bez łupu w kierunku budynków garaży przy ul. Murowianka.

Poszkodowanej udzielono pomocy medycznej. Czynności wykrywcze prowadzą policjanci KPP w Bochni.

Wszystkie osoby mające informacje mogące pomóc w ujęciu sprawców opisanych zdarzeń uprzejmie proszone są o kontakt telefoniczny z oficerem dyżurnym
tutejszej jednostki tel. 997 lub naczelnikiem Sekcji Kryminalnej.