Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-12-29 01:19:37 przez system

Uwaga na złodziei domowych!

Od dłuższego czasu nie zanotowano w Bochni włamań do mieszkań w godzinach wieczorowych. Tak było do wczoraj ? poniedziałku 28 grudnia.

Właśnie wczoraj w godzinach wieczorowym w Bochni do jednego z mieszkań na parterze na Os. Niepodległości w czasie nieobecności domowników, po wcześniejszym wywarzeniu drzwi balkonowych, wszedł nieznany sprawca i po jego penetracji skradł właścicielom złotą i srebrną biżuterię o nieustalonej bliżej wartości.
Podobny przebieg miało włamanie do domu przy ul. Urbana. W tym przypadku, mimo splądrowania mieszkania, właściciele nie utracili swego mienia.

Szybko zapadający zmrok sprzyja złodziejskiej profesji. W czasie, kiedy właściciele przebywają w pracy czy też w odwiedzinach u znajomych obecność nieznanych osób w godzinach wieczornych nie wzbudza podejrzeń nawet czujnych sąsiadów. Także odgłosy włamania o tej porze nie budzą podejrzeń.

Warto pamiętać, aby w miarę możliwości nie przetrzymywać w domu większych ilości pieniędzy, przedmioty wartościowe warto sfotografować. Dla ochrony drobnych wartościowych przedmiotów można wykorzystać sejfy, skrytki. Warto także dom wyposażyć w instalację alarmową. O dłuższej nieobecności można poinformować sąsiada. Sprawdzonym i tanim sposobem, niezdradzającym naszej nieobecności, jest pozostawienie włączonego światła, z zastosowaniem czujnika ruchu czy też czasowego włącznika prądu.