Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-11-20 04:45:33 przez system

Uwaga! Nadciąga XVII Finał WOŚP!

Przy Miejskim Domu Kultury w Bochni został założony po raz kolejny Sztab WOŚP. Jak wiadomo każda coroczna zbiórka ma swój określony cel. W tym roku gramy dla dzieci z nowotworami. Zbieramy na ich wczesne wykrywanie.

Na temat onkologii dziecięcej mówi się bardzo dużo. Dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w Polsce mają bardzo dobrą i fachową opiekę medyczną. Największą bolączką jest finansowanie leczenia, czyli zaopatrywanie chorych dzieci w bardzo drogie lekarstwa, jednak na co dzień tak rodzice, jak i chore dzieci, radzą z tym sobie, otrzymując wsparcie bardzo oddanego ich sprawom personelu medycznego.

Jako Sztab zwracamy się do darczyńców o to aby wspomogli naszą akcję na terenie naszego miasta. Przypominamy, że najważniejsza w tym dniu jest kwesta i szczytny cel. Cała oprawa artystyczna to tylko dodatek aby podziękować za gorące serca. Każdego roku życzliwość i hojność naszych mieszkańców była coraz to większa. Mamy nadzieję, ze ten finał będzie równie udany co pozostałe. Zwracamy się z prośbą do wszystkich tych, którzy chcą wesprzeć nasze działania organizacyjne gdyż zgodnie z regulaminem koszty związane z organizacją koncertów, prowiantu dla wolontariuszy mogą pochodzić od sponsorów.
W tym roku wystąpiliśmy o 200 identyfikatorów. Nie będziemy robić wcześniejszych zapisów jak to było w ubiegłych latach. Powód - to zbyt duża ilość niekompletnych, a co za tym idzie - bezużytecznych identyfikatorów. Spotkanie wolontariuszy odbędzie się dopiero gdy przyjdą do nas identyfikatory. Ustalimy wówczas zasadę zapisywania się do wolontariatu.Prawdopodobnie będą wyznaczone 2 dni, w które chętni wolontariusze z odpowiednimi dokumentami (zdjęcie w formacie legitymacyjnym zróbcie już dzisiaj) będą się zgłaszać do MDK. Wolontariuszem może zostać każdy, kto skończył szkołę podstawową. Chcielibyśmy jednak aby w każdej grupie była przynajmniej jedna osoba dorosła. Ze względów bezpieczeństwa kweście podlegać będzie tylko teren miasta Bochni. Jeżeli jakakolwiek organizacje, szkoły, przedszkola itp. chcą się zaangażować w zbiórkę, Sztab przyjmuje pieniądze i precjoza tylko w dniu Finału tj. 11 stycznia 2009 od godziny 7.00 rano do 20.00.
Już dzisiaj serdecznie dziękujemy wszystkim tym którzy od lat nam pomagają i wspierają akcję. Naszym nieodzownym partnerem jest bocheńskie ZHP, któremu dziękujemy w sposób szczególny. Nie zapominamy także o Szanownych Sponsorach, do których udamy sie już niedługo, a którym z góry dziękujemy, bo bez nich artystyczna oprawa i wyżywienie wolontariuszy w tym dniu byłoby niemożliwe. Dziękujemy również jednostkom, które czuwają w tym dniu nad bezpieczeństwem wolontariuszy od świtu aż po ciemną noc i wszystkim instytucjom, które angażują się w to aby ten dzień był w Bochni dniem szczególnym.
O wszystkich informacjach dotyczących 17 Finału WOŚP będziemy informować na bieżąco.
Szefem Sztabu jest Dyrektor Dorota Halberda zaś koordynatorem Ewa Krzywda.

W imieniu Sztabu 17 Finału WOŚP z gorącym Sie ma! Ewa Krzywda