Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-08-21 09:34:48 przez system

W gminie Rzezawa powstaną nowe przedszkola

Wójt Mariusz Palej podpisał umowę na wykonanie opracowania projektów koncepcyjnych dla kolejnych dwóch dużych inwestycji, które mają zostać zrealizowane na terenie gminy Rzezawa. W Krzeczowie i Borku planowana jest budowa Samorządowych Przedszkoli Integracyjnych z oddziałami żłobków.

Dzięki powstaniu nowych placówek opiekuńczo - wychowawczych w Krzeczowie i Borku dzieci z tych miejscowości będą miały zapewnione jeszcze lepsze niż dotychczas warunki do rozwoju i nauki. Co niezwykle istotne, nowe placówki mają być w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obu miejscowościach co prawda działają obecnie przedszkola, jednak są one umiejscowione w budynkach szkół podstawowych. W związku z tym do ich dyspozycji jest ograniczone miejsce. Poza tym budynki, w których się one znajdują, posiadają bariery architektoniczne – podkreśla wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

Nowe przedszkole wraz ze żłobikiem w Krzeczowie ma zostać wybudowane na działce nr 789/9. W Borku taka placówka ma natomiast powstać w obrębie działek nr 1800 i 1801. W ramach podpisanej umowy firma Archinova z Krakowa ma wykonać projekt koncepcyjny architektoniczno – budowlany, ale także m.in. stworzyć wizualizację Samorządowych Przedszkoli Integracyjnych z oddziałami żłobków oraz obliczyć szacunkowy koszt ich realizacji. Opracowanie koncepcji zaplanowanych inwestycji będzie kosztować w sumie ponad 22 tys. zł i ma być gotowe do 24 września bieżącego roku.

Nowe placówki przedszkolne, które mają zostać wybudowane w Krzeczowie i Borku, to nie jedyne tego typu miejsca, które mają powstać na terenie gminy Rzezawa. W planach wójta Mariusza Paleja jest przebudowa budynku Zespołu Szkół im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dąbrówce, gdzie ma mieścić się trzyoddziałowe przedszkole.

Info: Gmina Rzezawa