Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-04-19 13:15:52 przez Czas2012

W Powiecie bocheńskim powstaną centra szczepień

Mimo trzeciego już tzw. lockdown’u, obowiązku przestrzegania wymogów sanitarnych oraz zachowywania dystansu ogłoszona wszechobecnie pandemia nie ma zamiaru ustępować. Codziennie podawane są nowe wysokie liczby zakażeń i kolejnych zgonów. Czy są one do końca wiarygodne to jedna sprawa. Inną jest mało skuteczna walka z wirusem.

Niemniej jednak Wojewoda Małopolski – jak informuje Urząd Powiatowy - poprosił o przedstawienie przez samorządy punktów, gdzie po 19 kwietnia będą się mogły odbywać masowe szczepienia. Starosta Bocheński jako koordynator akcji na terenie powiatu bocheńskiego wskazał dwa takie punkty. Chodzi o hale sportowe przy szkołach. Jedną przy Zespole Szkół nr 1 w Bochni, a drugą na południu powiatu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Oba te miejsca są dobrze skomunikowane i mają duże parkingi. Za organizację personelu do obu punktów odpowiedzialny będzie szpital powiatowy w Bochni. W chwili obecnej trwa przygotowywanie punktów.

Ostateczny termin uruchomienia tych punktów będzie ustalany przez wojewodę w najbliższych dniach. Wojewoda ma zapewnić szczepionki, a samorząd będzie odpowiedzialny za przygotowanie i bieżące działanie punktów.

PW