Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-08-17 10:56:07 przez system

W ramach spłaty długu zgodził się… na kradzież

Policjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy okradli niezamieszkały dom letniskowy w Lubomierzu (gmina Łapanów). Łupem złodziei, którzy do pomieszczeń domu dostali się przez drzwi balkonowe, padło 7 grzejników pokojowych oraz inne przedmioty o wartości ponad 5000 złotych.

Wiśniccy policjanci, którzy pracowali nad wyjaśnieniem sprawy tej kradzieży, już po dwóch dniach od zdarzenia, bazując na zgromadzonych materiałach operacyjnych, zatrzymali mężczyzn w wieku 30 i 19 lat, mieszkańców powiatu bocheńskiego, którzy powiązani byli z tą kradzieżą. Ponadto, w chwili zatrzymania u 30-latka policjanci znaleźli 4 krzaki konopi indyjskich, które miał schowane w reklamówce.

Dalsze czynności śledczych pozwoliły ustalić trzeciego ze sprawców, którym był 40-letni mieszkaniec Zręczyc (powiat wielicki). Jak się okazało 40-latek był pomysłodawcą kradzieży, a szukając sobie pomocników wykorzystał fakt, iż jeden z zatrzymanych wcześniej mężczyzn winien mu był pieniądze i decydując się na współpracę miał tym samym spłacić część należności. Mężczyzna, chcąc spłacić dług znajomemu, zgodził się na współpracę, a jako zaufanego wspólnika zabrał ze sobą 19-letniego brata.

Dzięki szybkiemu działaniu wiśnickich policjantów udało się odzyskać wszystkie skradzione przedmioty, które następnie zostały przekazane właścicielowi.

- Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo kradzieży mienia, a 30-latek dodatkowo za posiadanie środków odurzających. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast posiadanie środków odurzających, karą pozbawienia wolności do lat 3 – powiedział nam mł. asp. Łukasz Ostręga - oficer prasowy KPP w Bochni