Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-08-10 08:23:05 przez system

W szpitalu bezpiecznie w Światowe Dni Młodzieży

Bóle brzucha, odwodnienia, omdlenia, skręcenia, stłuczenia - to najczęstsze problemy zdrowotne, z jakimi do Szpitala Powiatowego w Bochni zgłaszali się pielgrzymi w czasie Światowych Dni Młodzieży. Bocheński Szpital na zlecenie wojewody małopolskiego uczestniczył w zabezpieczeniu medycznym ŚDM.

W czasie trwania Świtowych Dni Młodzieży z pomocy medycznej na Oddziale Ratunkowym, a także ambulatorium opieki całodobowej skorzystało ok. 80 pielgrzymów pochodzących m.in. z Hiszpanii, Francji, Paragwaju, Argentyny, Ruandy, a nawet z Chin.

Część osób wymagała hospitalizacji na oddziale wewnętrznym, a także przetransportowania do szpitali specjalistycznych w czym kilkukrotnie pomagało Szpitalowi Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wiele dodatkowych interwencji przeprowadziły też zespoły ratownictwa medycznego Szpitala Powiatowego w Bochni.

– Przygotowanie szpitala, w szczególności dodatkowa praca wszystkich pracowników, dodatkowe inwestycje i zakupy, w tym kupno nowego ambulansu, a także zorganizowane ćwiczenia szpitala i zespołów ratownictwa medycznego przyczyniły się tego, ze nasza placówka profesjonalnie wywiązała się z zadań powierzonych nam przez wojewodę małopolskiego.
Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom szpitala, którzy w czasie Światowych Dni Młodzieży wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i pomocą w zapewnienie opieki zdrowotnej nad pielgrzymami, a w szczególności pracownikom SOR – podsumowuje dyrektor szpitala Jarosław Kycia.