Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-10-10 22:30:20 przez KacperGlod

We wtorek pogrzeb Ludwika Węgrzyna

We wtorek odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Ludwika Węgrzyna, byłego Starosty Bocheńskiego. Uroczystości związane z pogrzebem rozpoczną się o godz. 12 Mszą Świętą w kościele pw. Św. Pawła Apostoła w Bochni, po czym nastąpi przejście konduktu żałobnego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Orackiej.

W związku z ograniczoną ilością miejsc w pobliżu kościoła i cmentarza Starostwo Powiatowe w Bochni uprasza o wcześniejsze przybycie na uroczystości i pozostawienie auta w dalszej odległości od kościoła. W rejonie kościoła nad bezpieczeństwem będą czuwać strażacy, uczestnicy uroczystości proszeni są o dostosowanie się do ich poleceń

Po zakończeniu mszy, kondukt żałobny przejdzie na Cmentarz Komunalny przy ul. Orackiej. Ulicami Krakowskie Przemieście, Krakowską, Świętokrzyską i Oracką do głównego wejścia na cmentarz przy skrzyżowaniu z ulicami Regis i Konstytucji 3 Maja.

W związku z dużą ilością uczestników, kondukt zostanie rozdzielony na dwie części: pierwsza część będzie kontynuować ul. Oracką, drugą natomiast strażacy będą kierować na cmentarz przez ulicę Polną, co pozwoli na sprawne dotarcie oraz nieblokowanie ulicy Orackiej. Ulice, którymi będzie przemieszczał się kondukt, nie będą zamykane, jednak na czas przejazdu policjanci będą wstrzymywać ruch z ulic poprzecznych. odczas uroczystości mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Rodzina zmarłego prosi, by zamiast kwiatów przekazywać datki na bocheńskie Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego.

/media/user/images/upload/Pazdziernik/Pazdziernik 2022/311439505_481629837340011_8519327791471892549_n.jpg