Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-09-15 03:39:40 przez system

Weekend na drogach

Dwa tragiczne wypadki na krajowej ?czwórce? to nie wszystkie zdarzenia drogowe, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na drogach bocheńszczyzny. W miniony weekend doszło do trzech innych wypadków, w tym do dwóch dachowań i potrącenia.

13 września o godz. 15.20 w Gawłówku, gm. Drwinia 36 letni obywatel Ukrainy jadąc samochodem osobowym marki Volvo z nieustalonej przyczyny zjechał do przydrożnego rowu po lewej stronie drogi, na skutek czego samochód przewrócił się na dach. Podróżujący samochodem jego 33 letni rodak doznał obrażeń ciała w postaci złamania kości ręki. Kierujący Volvem był trzeźwy.

Kilka godzin później na terenie tej samej gminy miało miejsce kolejne dachowanie pojazdu. Tym razem, około 22.20 w Bieńkowicach 26-letni mieszkaniec Rzezawy kierując samochodem marki Ford Eskort stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do kilkukrotnego dachowania. Mimo doznanych obrażeń ciała w postaci urazu głowy i ramienia. sprawca oddalił się z miejsca wypadku. W chwili zatrzymania przez policję wynik badania wskazał nieco ponad 2 promile alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a pojazd trafił na parking strzeżony.

Następnego dnia około 20.00 w Proszówkach 65-letni mieszkaniec Bochni znajdujący się w stanie nietrzeźwym idąc nieprawidłową stroną drogi w miejscu nieoświetlonym nagle zatoczył się i został potracony przez jadący w tym samym kierunku samochód marki Vw Passat. Pieszy w skutek potrącenia doznał urazu głowy i ogólnych potłuczeń ciała i został na obserwacji w szpitalu.