Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2010-01-18 01:03:16 przez system

Weekend wypadków

W miniony weekend bocheńska policja odnotowała 2 wypadki, w których 4 osoby zostały ranne oraz 6 kolizji drogowych.

15 stycznia o godz. 12.15 w Bochni na ul. Wiśnickiej kierujący samochodem marki Suzuki Swift na śliskiej nawierzchni jezdni stracił panowanie nad pojazdem, przejechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z samochodem marki VW Golf. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący samochodem Suzuki doznał złamania nogi, a kierujący Volkswagenem ogólnych potłuczeń ciała. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W tym samym dniu o godz. 20.00 w Bochni na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Kościuszki w Bochni kierujący samochodem mercedes ML320, 44-letni mieszkaniec Bochni potrącił dwie przechodzące przez jezdnię nastolatki w wieku 14 i 15 lat, które doznały obrażeń ciała i zostały hospitalizowane w Bochni i Krakowie. Kierujący był trzeźwy. Okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Tego samego 15 stycznia o godz. 19.15 podczas kontroli drogowej pojazdu oraz pasażerów w miejscowości Wieruszyce (gm. Łapanów) policjanci Posterunku Policji w Łapanowie ujawnili w środek narkotyczny w postaci 0,5 grama amfetaminy. 18-letni mieszkaniec Żerosławic (gm. Raciechowice), znany już tamtejszym policjantom został zatrzymany w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych w Bochni.

Równiez 15 stycznia około godz. 19.00 w Gierczycach 15-letnia mieszkanka Łapczycy wracając do domu została potrącona przez samochód osobowy nieustalonej marki kol. ciemnego, który podczas wyprzedzania innego pojazdu uderzył ją lusterkiem, w wyniku czego dziewczynka wpadła do zaspy, doznając potłuczeń ciała. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia.

17 stycznia w godz. między około 13 a 24 nieznany sprawca, wykorzystując nieobecność domowników, po wyważeniu kwatery okiennej w domu jednorodzinnym przy ul. Dębnik w Bochni po penetracji mieszkania skradł pieniądze w kwocie około 5 tys. zł.