Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-10-13 20:49:47 przez system

Wielkie remonty bocheńskich ulic

W ostatnim czasie poruszanie się samochodem po Bochni to dla wielu kierowców koszmar. Kilka dni temu ruszył bowiem remont kilku ważnych pod względem komunikacyjnym ulic miasta.

Samorząd Bochni na olbrzymią inwestycję drogową, o wartości ponad 6 mln złotych, pozyskał połowę tej sumy z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Drugie pół musiał dołożyć z własnego budżetu. Aby zabezpieczyć potrzebne pieniądze niezbędne było zmniejszenie budżetu miasta po stronie wydatków o kwotę 1 mln 650 tys. zł. Remonty dróg, mimo że z jednej strony konieczne, z drugiej strony wymogły to, że miasto tymczasowo musiało wycofać się z wykonania kilku ważnych zaplanowanych wcześniej zadań inwestycyjnych.
Wśród wycofanych zadań jest m.in. rewitalizacja Zamku Żupnego, wykonanie odwodnienia Gimnazjum nr 2, wykonanie kanalizacji w ul. Kowalskiej, kompleksowy remont klimatyzacji na hali targowej Gazaris, budowa tężni wraz z komorą solną, czy renowacja zabytkowej kapliczki przy ul. Sądeckiej. Niektóre z powyższych zadań mają wrócić na swoje pozycje w budżecie w przyszłym roku. Części z nich na pewno jednak nie uda się zrealizować w tym roku, jak chociażby bardzo długo oczekiwanej naprawy klimatyzacji na hali targowej Gazaris. Przedstawiciele miasta zdecydowali się na zmianę budżetu, aby pieniądze z dofinansowania nie przepadły. Ostateczny głos w tej sprawie należał do radnych, którzy niejednomyślnie, ale jednak przegłosowali zmiany w budżecie. Tym samym ruszył wielki remont bocheńskich ulic: Brodzińskiego, Legionów Polskich, Krakowskiego Przedmieścia, Krakowskiej, Świętokrzyskiej, Orackiej, Czackiego, Stasiaka, Gołębiej i Bernardyńskiej, który jest prowadzony przez firmę Strabag. Część prac już się rozpoczęła, a część ruszy w najbliższych dniach i będzie polegała nie tylko na wymianie nawierzchni asfaltowej, ale często również na wykonaniu i remoncie kanalizacji opadowej i remoncie chodników.

Inwestycje realizowane przez bocheński samorząd zbiegły się w czasie z modernizacją odcinka drogi wojewódzkiej nr 965 od skrzyżowania ul. Karosek – Konstytucji 3 Maja do ulicy Kraszewskiego.

Prace na bocheńskich ulicach mają zakończyć się do 30 listopada bieżącego roku.

- Mam nadzieję, że pogoda dopisze i nie pomiesza nam szyków. Po wykonaniu wszystkich prac po Bochni z całą pewnością będzie się jeździło dużo bardziej komfortowo – zaznaczył Andrzej Koprowski, asystent burmistrza Bochni.