Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-12-21 11:42:30 przez system

Wigilia na Rynku - życzenia, kolędy, kiermasz

Od występu Kapeli Bochnianie rozpoczęło się wczoraj (niedziela 20 grudnia) Bocheńskie Spotkanie Wigilijne. Pod pomnikiem Króla Kazimierza stanęły sanki, wypełnione pachnącym sianem, nie brakło też choiny na świąteczne stroiki. Przy akompaniamencie kolęd burmistrz Bogdan Kosturkiewicz składał życzenia bożonarodzeniowe mieszkańcom Bochni, dzieląc się z nimi opłatkiem.

Prócz sianka i choiny, w które można się było zaopatrzyć na Rynku, burmistrz obdarowywał bochnian miejskim kalendarzem na 2010 rok. Mimo kilkunastostopniowego mrozu mieszkańcy przybyli na Rynek dość licznie, rozdano bowiem 90 kalendarzy.

Kolędy, prócz Kapeli Bochnianie wykonywał Chór Złota Jesień działający w Miejskim Domu Kultury w Bochni. wychowankowie Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży "Ochronka", prowadzili kiermasz wykonanych własnoręcznie ozdób świątecznych.

Organizatorzy: Urząd Miasta, Miejski Dom Kultury, MCDiM "Ochronka" składają gorące podziękowania firmie EKOMBUD za przywiezienie sanek z sianem oraz Bocheńskim Zakładom Usług Komunalnych za dostarczenie pachnącej świerkowej choiny. Dzięki nim wielu bochnian będzie miało święta pachnące nie tylko wigilijnymi potrawami, ale również siankiem i choiną z lasu.