Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-05-01 19:30:41 przez Czas2012

Wirtualna majówka na Uzborni

230. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja przypada 230. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w poniedziałek o godz. 10:30, w Bazylice św. Mikołaja, odbędzie się Msza święta w intencji Ojczyzny, Powiatu i Miasta.

W związku z panującą pandemią koronawirusa i ograniczeniami dotyczącymi udziału w uroczystościach kościelnych w Bazylice może przebywać jednorazowo maksymalnie 57 osób. Wszyscy zobowiązani są przez cały czas pobytu w świątyni do zakrywania nosa i ust. Należy także zachowywać wskazaną bezpieczną odległość miedzy sobą i zajmować miejsca w świątyni równomiernie.

Możliwe będzie również uczestniczenie w Liturgii poprzez transmisję na stronie Parafii św. Mikołaja w Bochni: http://mikolajbochnia.pl/pl/4885/0/kamery-na-zywo-.html

Po Mszy świętej złożone zostaną kwiaty pod tablicą gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, znajdującą się w Bazylice.

Ponadto na kanale Miejskiego Domu Kultury w Bochni:

(https://www.youtube.com/channel/UCrct5IP_1DYCFHSQvfGmdVg)

w serwisie YouTube obejrzeć będzie można koncert pt. "3MAJmy się!” zrealizowany przez MDK przy udziale bocheńskich wykonawców. Koncert odbędzie się w zastępstwie „Majówki na Uzborni”, która co roku odbywała się 3 maja w tym miejscu.

W sytuacji kiedy instytucje kultury pozostają zamknięte i nie można także organizować imprez z publicznością, również tych plenerowych, Miejski Dom Kultury zaproponował wirtualną wersję tego wydarzenia. Miejsce nagrania to samo: amfiteatr w Parku Rodzinnym Uzbornia, wykonawcy również: młodzi artyści bocheńscy oraz dzieci i młodzież pobierająca nauki artystyczne w MDK, wsparci uznanymi muzykami bocheńskimi w charakterze muzyków sesyjnych.

W koncercie wzięło udział 40 osób: wokaliści, gitarzyści, perkusiści, tancerze. Towarzyszyć im będą na gitarze Piotr Lekki, na basie Paweł lekki, na perkusji Sławomir Puka. O scenografię zadbała Bernadetta Gawąd plastyczka z MDK, która wykonała ją wspólnie z dziećmi z kółka plastycznego, choreografem układów tanecznych jest Andrzej Starowicz.

Za realizację dźwięku odpowiadał Piotr Lekki (Studio KWART), za realizacje obrazu Dawid Halota (DH FILM). Pomysłodawcą i producentem wydarzenia jest Miejski Dom Kultury w Bochni.

Artyści wykonali sześć utworów, które w zamyśle mają wprowadzać słuchacza i widza w wiosenny, optymistyczny nastrój. Karol Makuch wykonał autorską piosenkę „By wszystko miało sens”, Barbara Furmańska „Szepty i łzy” Anny Marii Jopek, Gabriela Fortuna „Jak natchnieni” Mario Szabana, wspólnie w tercecie wykonali „Pół na pół” Natalii Kukulskiej, natomiast artyści dziecięcy zaśpiewali, zagrali i zatańczyli „Ale jazz!” sanah i Mario Bambino oraz „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar.

/media/user/images/upload/Maj/Maj 2021/3_maja_2021.jpg

Info: UM /MDK