Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-04-21 04:41:46 przez system

Wkrótce nowe kamery?

Prawdopodobnie - sądząc po wizycie w naszym mieście przedstawicieli firmy JVC, którzy na zaproszenie Straży Miejskiej zaprezentowali dzisiaj możliwości oferowanego przez siebie systemu monitoringu wizyjnego.

Kilka dotychczasowych kamer, usytuowanych głownie w Rynku, nie zapewnia w żadnym stopniu potrzeb z zakresie bezpieczeństwa. Nie możemy mierzyć się z Londynem, gdzie kamery są dosłownie w każdym miejscu publicznym, ale i krajowa konkurencja ucieka nam coraz wyraźniej. Dość popatrzeć na Kraków czy Tarnów, które już dawno mają, ciągle rozbudowywane, systemy monitoringu. Nie dziwi zatem, ze i o nasze miasto zahaczają profesjonalne firmy, oferujące zaawansowane technologie (JVC oferuje np. system rozpoznający twarze i tablice rejestracyjne samochodów i automatycznie porównuje je z posiadaną bazą danych), gdyż monitoring przestaje już być ekstrawagancją, a staje potrzebą chwili.
Przedstawiciel JVC prezentuje możliwości oferowanego przez siebie systemu Z tego, co wiemy, kolejne kamery mają zostać zainstalowane na Pl. Pułaskiego, koło dworca PKP, na Plantach Salinarnych i koło I LO. Niewykluczone jest ich dalsza ekspansja na największe bocheńskie osiedla: Niepodległości i św. Jana.

Prośba do naszych Czytelników: wpisujcie miejsca, które uważacie za niezbędne do objęcia monitoringiem. Przekażemy Wasze uwagi bocheńskim strażnikom miejskim.