Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-08-11 04:08:37 przez system

Wkrótce nowe przedszkole zatętni gwarem

W związku z planowanym otwarciem nowego przedszkola na os. Niepodległości władze miasta zleciły wykonanie niezbędnych zadań inwestycyjnych tj.: adaptację budynku Miejskiego Przedszkola Nr 1 oraz wykonanie placu zabaw na terenie przylegającym do budynku.

Aktualnie trwają prace mające przystosować budynek Miejskiego Przedszkola Nr 1 na potrzeby pedagogów oraz dzieci. Remont, którego koszty szacuje się na ok. 44 tys. zł, wykonuje krzeczowska firma "EDIL — BUD". Termin całkowitego zakończenia inwestycji jest przewidziany na 30 września, ale do 22 sierpnia zostaną zakończone prace niezbędne do otwarcia placówki w dniu 1 września.

Miejsce pod plac zabaw przygotowało z kolei Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Prace polegały na wykonaniu robót ziemnych i rozbiórkowych nawierzchni betonowej na pow. ok. 400m2 z wywozem gruzu, niwelacją terenu i zasianiem trawy. Koszt inwestycji zamknął się w kwocie 11.224 zł.

W minionym tygodniu zakończył się także montaż wyposażenia placu zabaw. Firma "Zakład Drzewny KORA — 2" zainstalowała: 2 zestawy rekreacyjno-sportowe, podwójną huśtawkę wahadłową z siedziskami kubełkowymi, 2 huśtawki na sprężynie, karuzelę i piaskownicę. Całkowity koszt tej części inwestycji wyniósł 16.104 zł.

(Inf. prasowa)