Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2010-01-07 03:28:00 przez system

WOŚP-owa Aukcja Przedmiotów Rozmaitych

Jak co roku Muzeum im. Stanisława Fischera włączyło się w bocheński finał WOŚP. Muzealne spotkanie z Wielka Orkiestrą Świątecznej Pomocy rozpocznie się o 15.30. prócz innych atrakcji, zwyczajowo zaplanowano aukcję przedmiotów rozmaitych, której dochód trafi do puszek wolontariuszy.

Muzealne popołudnie z WOŚP rozpocznie prezentacja fotografii "Portrety wśród portretów". Swoje prace pokażą: Katarzyna Budzyn, Paulina Korbut, Danuta Słowik, Łukasz Konieczny, Grzegorz Stodolny i Tomasz Świercz.
Jak co roku koncert kolęd wykona Bocheński Chór Kameralny "Salt Singers" pod dyrekcją Macieja Kozłowskiego, dyrektor muzeum Jan Flasza poprowadzi aukcję przedmiotów rozmaitych, ofiarowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Proszówkach.

Poniżej przedstawiamy sylwetki młodych fotografików, których prace będzie można oglądać w niedzielę w Muzeum.

Danuta Słowik — ma 19 lat uczy się w maturalnej klasie Liceum Plastycznego w Tarnowie. Fotografia pochłonęła ja 3 lata temu, szczególnie fotografia kreacyjna i sposób, w jaki dzięki niej można wyrazić siebie i stworzyć inną rzeczywistość "Sprawia mi to niesamowitą satysfakcję. Wciąż się jej uczę, wciąż popełniam błędy i wiem o tym. Mam jednak jasno wytyczony cel, który mam nadzieję w końcu osiągnąć" — mówi.

Katarzyna Budzyn — 20-letnia studentka na kierunku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Wieczna marzycielka. W fotografii poszukuje niezwykłości codzienności. Zatrzymuje chwile, kolekcjonuje wspomnienia.

Paulina Korbut — ma 23 lata. Oficjalnie — studentka dwóch kierunków: Filologii Polskiej na UJ i europeistyki na UEK. Nieoficjalnie — dziennikarka, pasjonatka fotografii i reportażu literackiego. Fotografią zainteresowała się jeszcze jako licealistka, poważniej zajmuje się nią jednak od 3 lat. Współpracuje z Gazetą Krakowska i miesięcznikiem studenckim "MANKO".

Tomasz Świercz — ma 23 lata. Z zawodu grafik komputerowy. Fotografia to jego pasja. Zajmuje się nią od 5 lat. Jego ulubiona tematyka to portret i moda. Moderator portalu AtrakcyjnaMalipolska.pl i jeden z pierwszych użytkowników branżowego portalu Maxmodels.pl

Łukasz Konieczny — ma 21 lat, student Informatyki i Ekonometrii w Krakowie. Fotografią zajmuje się hobbystycznie, chociaż w roli fotoreportera pracuje od 2 lat i jak mówi, wtedy na poważnie zaczęła się jego przygoda z fotografią. Zdjęcia portretowe robi stosunkowo od niedawna, bo dopiero od 3 miesięcy.

Grzegorz Stodolny — 23 lata, student Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Fotografii. Z fotografią ma styczność od 14 roku życia, jednak na poważnie zajmuje się nią od 3 lat.