Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-03 21:23:36 przez system

Wpadł handlarz nielegalnymi papierosami

Bocheńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, którzy przewoził swoim samochodem blisko 22,5 kg tytoniu oraz 70 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

3 czerwca funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni, wspólnie z Inspektorami Kontroli Skarbowej Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie zatrzymali mężczyznę, mieszkańca Bochni, który posiadał przy sobie wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w trakcie kontroli drogowej, którą wcześniej szczegółowo zaplanowano. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej już wcześniej wiedzieli, że mężczyzna, będący w ich zainteresowaniu, może mieć przy sobie nielegalny tytoń. W trakcie przeszukania osobowego bmw policjanci i inspektorzy ujawnili i zabezpieczyli 45 paczek suszu tytoniowego o łącznej wadze 22,5 kg oraz 70 paczek markowych papierosów bez znaków akcyzy.

Wstępnie wyliczono, że na nielegalnym procederze 30-latka budżet państwa mógł stracić nawet 18 000 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do bocheńskiej komendy, gdzie uczestniczył w dalszych czynnościach procesowych. W trakcie przesłuchania przyznał się do nielegalnego posiadania tytoniu i papierosów. Zgodnie z obowiązującymi procedurami policja w najbliższym czasie przekaże sprawę Urzędowi Kontroli Skarbowej w Krakowie, która zajmie się dalszym losem 30-latka.

Zatrzymany mieszkaniec Bochni jest dobrze znany policjantom oraz funkcjonariuszom Urzędu Kontroli Skarbowej z uwagi na to, iż to nie pierwszy przypadek, kiedy zostaje zatrzymany z nielegalnym tytoniem.