Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-05-20 15:44:57 przez system

Wspólne ćwiczenia Policji i GROM-u

W Cikowicach bocheńscy policjanci i antyterroryści z całej Polski, wspólnie z oddziałem elitarnej jednostki GROM doskonalili swoje umiejętności. Cel wspólnych działań to m.in. zacieśnianie współpracy i doskonalenie metod działań antyterrorystycznych.

Żołnierze z jednostki GROM i policjanci z oddziału antyterrorystycznego mieli za zadanie zatrzymać terrorystów, którzy przemieszczali się samochodem osobowym, jedną z lokalnych dróg. W działaniach wzięli udział policjanci ze Sztabu bocheńskiej Policji oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którzy współpracując z doświadczonymi kolegami zdobywali bezcenną wiedzę na temat zwalczania zagrożeń związanych z terroryzmem. Do działań służb użyto min. śmigłowca, z którego policjanci i żołnierze desantowali się na drogę, gdzie następnie obezwładnili terrorystów.

- Przeprowadzone ćwiczenia pokrywają się z niedawnym zapewnieniem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka o chęci i gotowości do współpracy policjantów z „chlubą armii, jaką jest jednostka GROM” – komentuje ćwiczenia mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.