Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-11-19 22:14:57 przez eb

WTZ bawiły w Ciechocinku

Okres, w którym trwała pandemia związana z wirusem Covid-19 i spowodował pogorszenie stanu zdrowia fizycznego i psychicznego znacznej części osób, które zostały objęte restrykcjami zwalczającymi tę straszną chorobę. Dotyczyło to zwłaszcza uczestników WTZ, ich rodzin jak i również pracowników.

Praca zdalna, ograniczenia w przemieszczaniu się były przyczyną pogorszenia zdrowia fizycznego i psychicznego zwłaszcza osób niepełnosprawnych. Kiedy restrykcje zostały zmniejszone lub zawieszone, widząc pilną potrzebę przeciwdziałania negatywnym skutkom pandemii, kierownictwo WTZ zorganizowało wyjazdy grupowe.

W sierpniu w ramach letniego wypoczynku, dzięki wcześniejszemu wsparciu sponsorów uczestnicy Warsztatów wyjechali nad morze do Jarosławca na 11-dniowy pobyt.

W dniach od 3.11. do 17.11.2021r. uczestniczyli w 14-dniowym turnusie profilaktyczno-zdrowotno-rehabilitacyjnym, finansowanym ze środków Fundacji Zdrowia Inwalidów z Warszawy w sanatorium „Łączność” w Ciechocinku.

Ciechocinek to jedno z najbardziej docenionych uzdrowisk w Polsce. Wyjątkowa lokalizacja obiektu, położonego w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego, dotarcie do najpiękniejszych atrakcji takich jak: Tężnia, Fontanna Grzyb czy Muszla Koncertowa zajmuje spacerem najwyżej kilka minut.

Była możliwość codziennego korzystania z basenu solankowego, sauny oraz nowocześnie wyposażonych gabinetów zabiegowych. Sanatorium specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu, układu krążenia oraz oddechowego. Codziennie każda osoba korzystała z kilku indywidualnych zabiegów zleconych przez lekarza prowadzącego.

Pracownicy i podopieczni serdecznie dziękują sponsorom za możliwość udziału w tej formie leczenia i terapii.