Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-08-25 16:47:36 przez system

Wybory: "KUKIZ'15" chce przewietrzyć samorządy

Oprócz dwóch znanych już kandydatów na fotel burmistrza Bochni pojawi się prawdopodobnie trzeci. Lokalne środowisko mieszkańców Bochni związanych z “KUKIZ'15” właśnie organizuje komitet wyborczy i zamierza wystawić swojego kandydata na urząd burmistrza.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że będzie nim Artur Gondek związany ze środowiskiem byłej Partii KORWIN – obecnie WOLNOŚĆ, która lokalnie współpracuje wspólnie z „KUKIZ‘15”. Przyszły tydzień jednak ma zweryfikować czy będzie to ten kandydat.

Informację o starcie komitetu “KUKIZ'15” w zbliżających się wyborach podał do publicznej wiadomości Radosław Macoń, który w nadchodzącej kampanii zamierza ubiegać się o miejsce w radzie powiatu bocheńskiego. Co ciekawe rekrutacje kandydatów na listy “KUKIZ'15” prowadzi on-line, poprzez Internet. Zapytany skąd pomysł na Internet odpowiada: *Chodzi o to, by samorządy były wolne od polityki. Inne komitety często chwalą się, że mają doświadczonych samorządowców. Dla nas to wada, nie zaleta. *

Radosław Macoń, kandydat do rady powiatu oraz pełnomocnik wyborczy KUKIZ'15 na powiat bocheński dodaje: *Postanowiliśmy, że na naszych listach niewielka część kandydatów to będą politycy i działacze partii Wolność z którą mamy wiele wspólnych postulatów. Z nimi zamierzam stworzyć linie programową i postulaty naprawy powiatu bocheńskiego oraz Miasta Bochni i Nowego Wiśnicza. Konkretami natomiast muszą zająć się zwykli mieszkańcy, którzy są blisko zwykłych codziennych problemów, dobrze je znają i wiedzą, jakie rozwiązania będą najlepsze. Co więcej, muszą to być koniecznie ludzie bez doświadczenia samorządowego. Jak ktoś jest wiele lat radnym, to znaczy, że - poza wyjątkami oczywiście - zrobił z tego sposób na życie, wszedł w odpowiednie układy z odpowiednimi ludźmi. My z tymi układami chcemy skończyć, chcemy przewietrzyć samorząd. *

Radosław Macoń jest przedsiębiorcą, uprawnionym geodetą i od 10 lat prowadzi w Bochni biuro geodezyjne. W poprzednich wyborach samorządowych startował w wyścigu do fotela burmistrza Bochni z list Kongresu Nowej Prawicy. Rok później próbował sił w wyborach parlamentarnych z list Partii KORWIN. W tym roku będzie się ubiegał o mandat radnego powiatowego.

/media/data/upload/loga/Bochnia ludzie/k15 MACON.jpg

Artur Gondek - lider partii WOLNOŚĆ w okręgu tarnowskim, której środowisko weszło w Bochni we współpracę i koalicję z “KUKIZ'15”. Jest coraz bardziej prawdopodobne, że w nadchodzących wyborach, oprócz Stefana Kolawińskiego (obecny burmistrz) oraz popieranego przez PiS Krzysztofa Kokoszki, będzie kandydatem na stanowisko burmistrza.

/media/data/upload/loga/Bochnia ludzie/Artur Gadek.jpg

pw