Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-12-02 03:43:18 przez system

Wyślij choremu dziecku kartkę na święta

Wysyłasz bliskim życzenia świąteczne? Jeśli tak, to w tym roku możesz dodatkowo posłać kartkę choremu dziecku. W ten sposób, praktycznie bez wydawania pieniędzy, możesz sprawić dziecku autentyczną radość.

Na stronie internetowej "Marzycielskiej Poczty" poznasz historie dzieci, które są ciężko chore. Są to dzieciaki, którym otrzymywane listy i kartki z życzeniami sprawiają nieopisaną radość. Właśnie do któregoś z nich, możesz napisać Ty. Śląc życzenia z całej Polski i świata sprawmy, aby te święta były dla tych dzieci bardzo szczególne.

Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu listów i kartek do chorych dzieci. Co jakiś czas na stronie www.marzycielskapoczta.pl pojawia się profil chorego dziecka, które marzy o dostowaniu listów i kartek. Akcja ma niespełna dwa miesiące, a do dzieci dotarły już setki listów od ludzi z całego świata. Do dzieci piszą ludzie młodzi i starsi, całe szkoły i przedszkola, a nawet osadzeni w zakładach karnych.

Jest to całkowicie dobroczynna inicjatywa, która opiera się wyłącznie na chęci pomocy. Marzycielska Poczta to akcja żywa, której pozytywne efekty widać na jej stronie www. Dzieci oraz ich rodzice - w miarę możliwości - odpisują na kartki bądź dziękują za nie na łamach witryny. Niektóre dzieci robią sobie nawet zdjęcia z otrzymanymi kartkami. Ich uśmiech na tych zdjęciach jest dowodem na to, że wysyłanie takich kartek ma głęboki sens.

Tomek Chmiel