Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-02-18 02:25:09 przez system

Wysokie lokaty bocheńskich modelarzy z MDK

Dobrze spisali sie bocheńscy modelarze podczas zawodów modeli latających w klasie F1N (jedne z sześciu zawodów zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski). W klasyfikacji generalnej zajęli 4 miejsce, a najlepszy z bochnian indywidualnie uplasował się na 3 pozycji.

Zawody, które odbyły się 15 lutego, zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wisła" w Tarnobrzegu, sekcję modelarską Aeroklubu Stalowowolskiego, Prezydenta Miasta Tarnobrzeg, Spółdzielnię Mieszkaniową Siarkowiec oraz Tarnobrzeską Spółdzielnię Mieszkaniową.
W konkurencji juniorów wśród dziewcząt 4 miejsce zajęła Magdalena Data, tuż za nią, na 5 miejscu, uplasowała się Iwona Struzik.
W konkurencji juniorów wśród chłopców wysoką, 3 lokatę, zajął Adrian Stępień. W konkurencji seniorów 13 pozycję zajął Grzegorz Data.
Zespołowo załoga sekcji modelarstwa lotniczego, działająca przy bocheńskim Miejskim Domu Kultury, zajęła 4 miejsce. Naszym reprezentantom gratulujemy wyników i życzymy samych sukcesów w przyszłości.

Klub Modelarstwa Lotniczego im. Dywizjonu 316 działa przy Miejskim Domu Kultury. Instruktor prowadzący zajęcia - Grzegorz Data.
Rok założenia: 1963.
Początkujący modelarze budują modele latające zaś w miarę zaawansowania modele zdalnie sterowane z napędem silnikowym oraz modele szybowców. Powstałe modele biorą udział w zawodach modeli latających na terenie całego kraju. Zawody rozpoczynają się wiosną, a kończą późną jesienią. Przez okres zimowy modelarze doglądają modeli od strony technicznej.
Klub Modelarstwa odnosi duże sukcesy i jego uczestnicy zajmują czołowe miejsca w rozgrywających się Mistrzostwach Modelarskich na terenie całego kraju.