Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-01-02 11:00:40 przez system

Wysokoprocentowy rowerzysta

Ostatni, sylwestrowy weekend ubiegłego roku minął na drogach Bocheńszczyzny raczej spokojnie. Nie zanotowano poważniejszych kolizji drogowych, ani nadzwyczaj wysokiej liczby pijanych kierowców. Chociaż wyjątki tez były.

30 grudnia, godz. 18, Lipnica Murowana – nietrzeźwy kierowca
Policjanci komisariatu policji w Nowym Wiśniczu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla astrę, który kierując pojazdem znajdował się w stanie nietrzeźwości (2,92 promila alkoholu w organizmie). Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności, a także utrata prawa jazdy na kilka lat.

31 grudnia, godz. 13, Rzezawa ulica Wiśniowa - kolizja drogowa
Funkcjonariusze WRD KPP Bochnia zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który pomimo wydanej decyzji starosty o cofnięciu uprawnień kierował po drodze publicznej samochodem marki nissan murano, doprowadzając do kolizji drogowej. Mężczyzna na oblodzonej nawierzchni myjni samochodowej stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w stojącego opla vivaro, który siłą uderzenia został przepchnięty i uderzył w słup konstrukcyjny myjni.

31 grudnia, godz.14:30, Bochnia, ulica Brzeska – kolizja drogowa
Na parkingu przed supermarketem nieznany kierowca nieustalonym pojazdem uszkodził zaparkowany pojazd marki suzuki, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

31 grudnia, godz. 22:53, Kopaliny – kolizja drogowa
Kierowca opla vectry potrącił dzika, który wtargnął na jezdnię - wprost pod nadjeżdżający pojazd.

1 stycznia, godz. 13:15, Okulice – rowerzysta w stanie nietrzeźwości
Patrol WRD zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę, który poruszał się po drodze publicznej, będąc w stanie nietrzeźwości (3 promile alkoholu w organizmie). Policjanci w najbliższym czasie skierują do sądu wniosek o ukaranie sprawcy tego wykroczenia.