Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-04-15 10:19:21 przez system

XLVII Salon Artystyczno Literacki

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na XLVII Salon Artystyczno Literacki. Podczas Salonu Grzegorz Kapcia zaprezentuje swoją twórczość plastyczną i muzyczną. Wystawę malarstwa Grzegorza Kapci zatytułowaną ?i w tym jest sęk? będzie można oglądać do czerwca 2009 r.

Otwarcie wystawy odbędzie się 17 kwietnia 2009 r. o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki.

Grzegorz Kapcia - wystawa na zamku w Wiśniczu - 60-lecie Liceum Plastycznego w WiśniczuGrzegorz Kapcia urodził się w Chełmnie (Kujawsko— Pomorskie) w 1967 r. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Od 1975 r. mieszka w Bochni i realizuje równocześnie dwie pasje: plastyczną i muzyczną. Jako plastyk uprawia malarstwo sztalugowe, przeważnie olejne i akrylowe, nie stroni od pasteli i innych technik. Tematem jego obrazów są przede wszystkim pejzaże i architektura, niekiedy portret. Czasem wykonuje kopie obrazów innych twórców. O swojej twórczości mówi: "Maluję tradycyjnie, nie staram się niczego ani nikogo udawać ani też dopisywać do malarstwa jakiejś ideologii." Pierwszą wystawę indywidualną zaprezentował w Miejskim Domu Kultury w Bochni w 1994 r. Swoje prace pokazywał na wystawach zbiorowych m.in. Nowej Wystawie Plastyków Bocheńskich w 2005 r. oraz Wystawie Absolwentów i Profesorów Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu z okazji 60-lecia szkoły w 2008 r.

Grzegorz Kapcia znany jest również jako autor piosenek (tekstów i muzyki) i wokalista. W 1994 r. opublikował zbiór kilkunastu piosenek "A ja wolę tu żyć", które wykonywał akompaniując sobie na gitarze i harmonijce ustnej. W 1998 r. stworzył country — rockową grupę pod nazwą "Halio Band", z którą przez pięć lat grał i śpiewał swoje piosenki. Od czterech lat wspólnie z Tadeuszem Apryjasem tworzy tandem muzyczny pod nazwą "Duet w kapciach" wykonujący piosenki, o których mówi, że: "to koktajl z country, szanty i krainy łagodności". Od 2007 roku do składu Duetu dołączył Jacek Borowiecki grający na instrumentach perkusyjnych.

Duet w Kapciach - występ podczas bocheńskich JuwenaliówW ramach XLVII Salonu Artystyczno Literackiego w Bibliotece autor zaprezentuje prace powstałe w latach 2008 i 2009, malowane na drewnie i kopie obrazów wielkich mistrzów jak Wyczółkowski, Kamocki czy Stanisławski. Otwarcie wystawy uświetni mini koncert "Duetu w Kapciach", w którym wraz z autorem zagrają i zaśpiewają Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki.