Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-08 13:39:49 przez system

Z notatnika „drogówki”

Minione 3 dni przyniosły na bocheńskich drogach kilka wypadków, w trackie których 3 osoby zostały, na szczęście niegroźnie, ranne.

05.10.2015r., godzina 14:45, Bochnia, ul. Gejzy Bukowskiego – kolizja drogowa
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, w trakcie której kierowca golfa uderzył w zaparkowaną na parkingu toyotę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili właściciela osobowego volkswagena, który chwilę później został ukarany mandatem karnym.

05.10.2015r., godzina 20:05, Kobyle – kolizja drogowa
Kierowca osobowego fiata punto na lewoskrętnym łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze, a następnie uderzył w ogrodzeni przydrożnych posesji. Sprawca zdarzenia był trzeźwy, nie odniósł obrażeń ciała, został ukarany mandatem i punktami karnymi.

06.10.2015r., godzina 8:45, Okulice – wypadek drogowy
Na skrzyżowaniu dróg w Okulicach doszło do zderzenia osobowego forda z motorowerem. Z wstępnych ustaleń policjantów, likwidujących to zdarzenie wynika, że kierowca forda mondeo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej motorowerem. Skutkiem tego zderzenia było złamanie obojczyka u kobiety, która została zabrana do szpitala. Na miejscu wykonano oględziny miejsca zdarzenia, które posłużą do szczegółowego odtworzenia przebiegu tego wypadku.

06.10.2015r., godzina 19:13, Lipnica Górna – kolizja drogowa
Kierowcy fiata oraz volkswagena w trakcie wykonywania manewru wymijania nie zachowali ostrożności co skutkowało zderzeniem zewnętrznymi lusterkami obu pojazdów. Przybyli na miejsce policjanci orzekli współwinę kierujących, karząc ich mandatami i punktami karnymi.

07.10.2015r., godzina 9:31, Łapanów – kolizja drogowa
Kierowca mercedesa w trakcie cofania nie zachował ostrożności i uderzył w prawidłowo poruszającego się volkswagena golfa. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

07.10.2015r, godzina 19:24, Bochnia ul. Karosek – kolizja drogowa
Około godziny 19:24 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymał telefonicznie zgłoszenie o samochodzie, który na ulicy Karosek w Bochni uderzył w konstrukcję z oznaczeniem dopuszczalnej wysokości pojazdów mogących wjechać na teren mieszczącego się tam supermarketu. Na miejscu niezwłocznie zjawili się policjanci, którzy zastali w samochodzie kierowcę oraz pasażerkę. Mężczyzna, 27-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego był pod wpływem alkoholu, co potwierdziło badanie stanu trzeźwości z wynikiem 1,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna chwilę później źle się poczuł i wraz z pasażerką został zabrany do bocheńskiego szpitala. Policjanci jeszcze na miejscu ustalili, że nietrzeźwy 27-latek nie posiada uprawnień do kierowania samochodami. Zarówno kierowca jak i pasażerka nie odnieśli w tym zdarzeniu poważnych obrażeń ciała, dlatego 27-latek wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, jak również za spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi spora grzywna jak również kara pozbawienia wolności do lat 2.