Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2024-03-21 14:55:04 przez Czas2012

Za co Jan Truś musi przeprosić wójta Marka Bzdeka?

Nie wszystkim kampania wyborcza wychodzi na dobre. Nieodpowiedzialne słowa mogą zaprowadzić ich autorów do konieczności stawienia się przed sądem. Tak było w przypadku Jana Trusia, który kandyduje na stanowisko wójta Gminy Bochnia.

Podczas zorganizowanej 15 marca 2024 r. konferencji prasowej Jan Truś zarzucił obecnemu wójtowi, że w 2022 r. wypłacił z budżetu Gminy Bochnia dla siebie, zastępcy wójta, skarbnika i sekretarza ponad 1 mln złotych wynagrodzenia. Okazało się to nieprawdą.

Do tej pory nie dementowałem tych słów, jak również nie wydawałem w tej sprawie żadnych oświadczeń prostujących. Stwierdziłem, że wobec tak poważnych zarzutów stanowisko w sprawie powinien zająć sąd – wyjaśniał wójt Marek Bzdek.

I zajął. W dniu wczorajszym (20.03) Sąd Okręgowy w Tarnowie wydał rozstrzygnięcie, w którym potwierdził, że przedstawione przez Jana Trusia dane podczas konferencji prasowej są nieprawdziwe, czym naruszył dobra osobiste wójta Marka Bzdeka, jak również wprowadził wyborców w błąd.

Sąd zobowiązał Jana Trusia do przeprosin na wskazanych lokalnych portalach, oraz na jego portalach społecznościowych, jak również do zapłaty na rzecz Schroniska w Borku - Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt kwoty 5000 zł.

Zasądzona kwota na rzecz schroniska, cieszy mnie tym bardziej, że sam adoptowałem z niego 2 koty i staram się wspierać jego działalność – komentuje wyrok obecny wójt. Publikuję treść wyroku, aby nikt z Państwa nie miał wątpliwości, co do jego treści i tego, że informacje przedstawione podczas konferencji prasowej były nieprawdziwe. Ubolewam nad tym, że mój kontrkandydat prowadząc kampanię, wprowadził Państwa w błąd.

Wyrok nie jest prawomocny.

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2024/Dk.jpg
/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2024/Djj.jpg

PW