Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-02-05 06:48:58 przez system

Zadbaj o zdrowie i sylwetkę - siłownia Millenium zaprasza

Ta siłownia posiada cały sprzęt ogólnorozwojowy. Może tu ćwiczyć amator, młody człowiek jak i doświadczony zawodnik. Można tu ćwiczyć wszystkie grupy mięśniowe. Rekreacyjnie i wyczynowo. Szczególnie na wiosnę warto zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę.

Przestronna salaSala fitness przy hotelu Millenium szczególnie różni się od innych tym, że jest tu przestronnie, a sala jest cały czas przewietrzana. Na ok 400 m2 rozłożonych jest ok.50 zestawów do ćwiczeń — od prostych ławeczek do skomplikowanych wielofunkcyjnych i rozbudowanych atlasów, pozwalających ćwiczyć wszystkie partie mięśniowe - od łydek po brzuch czy mięśnie pleców. Oprócz nich jest jeszcze sprzęt wolny jak sztangi czy hantle w wadze od 1 do 50 kilogramów. Sala posiada także kilka profesjonalnych bieżni. Zaletą tych urządzeń jest to, że elektroniczna tablica informacyjna pokazuje, ile kalorii spalamy na minutę. Znamy także czas trwania ćwiczenia. Możemy wyregulować skalę obciążenia tak, by mieć wrażenie biegu pod stromą lub mniej stromą górę jak i oczywiście po równej powierzchni. Można wprowadzić wiele różnorakich programów, jak np. ten, który sam przyspiesza lub zwalnia nam bieg w zależności od wysiłku, jaki chcemy włożyć w ćwiczenie.

CzęśBieżnieć sali wypełniają urządzenia, które zostały szczególnie zaprojektowane do ćwiczeń siły nóg. Doskonale nadają się więc do przygotowań narciarzy do sezonu narciarskiego. Ze względu na dużą liczbę urządzeń dobre warunki znajdą zarówno zawodnicy wyczynowi jak ci, którzy chcą skupić się bardziej na rekreacji. Ćwiczenia można dobrać tak, że niekoniecznie muszą one się koncentrować na ćwiczeniu siły, ale także na ćwiczeniu kondycji i wytrzymałości. Z tego powodu salę odwiedzają często grupy piłkarzy ręcznych, nożnych, koszykarzy jak i siatkarzy. Dla nich specjalnie dostosowuje się serie ćwiczeń w tzw. treningu obwodowym.

Obok znajduje się sala lustrzana do aerobiku, gdzie ćwiczenia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorek. Siłownia posiada fachową obsługę. Każdy, kto tylko chce skorzystać, może liczyć na rady i dobór ćwiczeń zalecanych przez prowadzących instruktorów. Wszystko dobiera się według zamysłu i Sala do aerobikupotrzeb ćwiczących. Możliwe jest dokładne przygotowanie treningu do danej osoby: według wagi, wieku, potrzeb i intensywności ćwiczeń. Instruktorzy mogą także zalecić odpowiednie diety i cały miesięczny czy dłuższy cykl ćwiczeń. Każdy jest pod stałą opieką choć możliwa jest także zupełna dowolność i swoboda ćwiczeń. Co najciekawsze, jak zaznacza jeden z instruktorów p. Andrzej Famielec, przedział wiekowy ćwiczących jest bardzo szeroki - od piętnastoletnich dzieci po osoby w podeszłym wieku, nawet-60 letnie. Obecnie można zauważyć coraz więcej pań, chociaż jeszcze niedawno panowała odwrotna tendencja - wśród ćwiczących dominowali mężczyźni. Teraz istnieje wyraźna równowaga choć czym bliżej wiosny tym na siłownię i aerobik uczęszcza więcej pań.
Sala nie służy tylko mieszkańc

om naszego miasta. W weekendy pojawiają się goście z Wiśnicza, Brzeska, Myślenic, Dobczyc czy Krakowa. Centrum doskonale służy całym rodzinom. Często pojawiają się tutaj rodzice z dziećmi. Dzieci korzystają z basenu, podczas gdy rodzice ćwiczą. W godzinach przedpołudniowych sala bardzo często wykorzystywana jest przez szkoły na zajęcia wychowania fizycznego. Można tu nie tylko poćwiczyć, ale także posłuchać rad na temat odpowiedniej diety i doboru ćwiczeń.

Centrum służy także tym, którzy znajdują w okresie pourazowej rehabilitacji. Rozmaitość urządzeń, szczególnie bieżni, rowerów czy ławeczek doskonale nadaje się do stopniowej regeneracji mięśni i siły. Siłownia, sale do ćwiczeń czy aerobiku doskonale służą do odreagowania stresów i często są skutecznym lekiem na różne depresje czy stany zapaści nerwowej. Miła atmosfera, w przestronnej sali, przy przyjemnej, relaksacyjnej muzyce pozwala zapomnieć o codziennej bieganinie i pogoni za pracą czy pieniędzmi, a pozwala skupić się na własnej kondycji fizycznej i, co za tym idzie, także umysłowej.

Andrzej Famielec - instruktor kulturystyki i fitnessuSzczegóły i informacje na temat funkcjonowania Centrum Rehabilitacyjno — Rekreacyjnego przedstawił nam Pan Andrzej Famielec, który pracuje tu już od 11 lat. Od lat zajmuje się zawodowo kulturystyką, ale na swym koncie ma także kursy płetwonurka, wspinaczki wysokogórskiej, a także długoletnie treningi karate. Jest także ratownikiem WOPR. Posiada zawodowe uprawnienia instruktora kulturystyki i fitnessu.

Tekst sponsorowany