Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-06-24 09:44:35 przez system

Zakończenie roku szkolnego w szkołach średnich

2907 uczniów z powiatowych szkół średnich kończy dzisiaj rok szkolny. W maju ze szkołami pożegnało się 952 maturzystów. Uroczystości zakończenia roku szkolnego rozpoczęły się mszami św. w kościołach parafialnych, skąd uczniowie udali się ze swoimi nauczycielami do swoich macierzystych szkół, gdzie odbędą się apele podczas których rozdane zostaną świadectwa i nagrody.

Z tej okazji starosta bocheński Ludwik Węgrzyn skierował do uczniów, nauczycieli oraz rodziców list:

"Drodzy Uczniowie!

Dziś zakończenie roku szkolnego, dla Was to moment szczególny - czas podsumowania swoich dokonań i bilansu wiedzy, którą zdobyliście. Jestem przekonany, że czas spędzony w szkole w tym roku upłynął Wam w miłej atmosferze.

Rok ten był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli naukę w murach tej Szkoły. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu Waszych Wychowawców i Nauczycieli, a także Waszych starszych koleżanek i kolegów jesteście już w pełni wdrożeni do dalszej pracy i nauki.

Życzę Wam wszystkim powodzenia, sukcesów, wiary we własne siły, jak również aby wakacje, ten długo oczekiwany czas, dały Wam dużo radości, ale także aby każdy z Was z nich bezpieczne powrócił, tak by w pełni sił i młodzieńczej radości spotkać się znów w murach tej szkoły 1 września.

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Szkoły!

Dzięki Wam uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności i talenty, kroczyć po edukacyjnych ścieżkach swojego życia, wybierając właściwy kierunek.Za Wasz wysiłek i poświęcenie w trudnej, nieraz skomplikowanej drodze wychowywania i nauczania młodego pokolenia, za życzliwość, przychylność i wsparcie bardzo Wam dziękuję.

Mam nadzieję, że okres wakacji zregeneruje Wasze siły i pozwoli dalej efektywnie i skutecznie realizować proces dydaktyczno- wychowawczy.

W tym miejscu dziękuje również całemu personelowi administracyjnemu i pomocniczemu za ich zaangażowanie w prace na rzecz Szkoły.

Drodzy Rodzice!

Jesteście najważniejszym ogniwem w procesie wychowania i nauczania. Dla Waszych dzieci rok ten był okresem ciężkiej pracy, w którym sukcesy niejednokrotnie przeplatały się z problemami. Wszyscy wiemy, że nie było łatwo, ale fakt ukończenia tego roku i promocji do klasy następnej napawa Nas wszystkich optymizmem.

Za cały trud włożony w wychowanie i edukację Waszych dzieci, za wsparcie i opiekę składam Wam gorące podziękowania.

Szanowni Państwo!

Seneka - mędrzec starożytności, mówił: "Jeśli nie wiesz, do jakiego portu płyniesz, to żaden wiatr nie jest tobie przychylny". Zatem śmiało wyznaczajmy sobie cele i realizujmy swoje plany i marzenia. Jeszcze raz życzę Wszystkim udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!"

Ludwik Węgrzyn