Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-05-29 18:13:22 przez KacperGlod

Zarząd Powiatu Bocheńskiego z absolutorium

Podczas sesji Rady Powiatu w Bochni, radni udzielili wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu w Bochni. Zatwierdzono również sprawozdanie finansowe powiatu za 2021 rok.

W wyniku głosowania Rada Powiatu zdecydowała zarówno o udzieleniu wotum zaufania, zatwierdzeniu sprawozdania finansowego powiatu, jak i udzieleniu zarządowi powiatu absolutorium z tytułu wykonania budżetu Powiatu Bocheńskiego za rok 2021.

W głosowaniu w sprawie udzielenia wotum zaufania zarządowi powiatu głosowało 23 radnych. Za głosowało 12, przeciw było 11 samorządowców. Wymagana była większość bezwzględna, zatem uchwała została podjęta jednym głosem przewagi.

Głosowanie związane z udzieleniem absolutorium zarządowi również poskutkowało podjęciem uchwały; na 22 głosujących, za głosowało 12 radnych, przeciw było 10.

W skład zarządu powołanego w 2018 roku wchodzą: przewodniczący Adam Korta Starosta Bocheński, wiceprzewodniczący Ryszard Drożdżak, Wicestarosta Bocheński, a także członkowie zarządu Jerzy Błoniarz, Marek Rudnik i Rafał Rudka.

Treść raportu finansowego przeczytać można na stronie powiatu klikając tutaj.

Info: Starostwo Powiatowe w Bochni

Kacper Głód