Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-11-14 04:07:03 przez system

ZatrzyMANie

13 listopada około godz. 23.30 dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie powiadomił oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, że kilka minut wcześniej na stacji benzynowej w Czyżowie k/Gdowa kierujący samochodem marki Opel Zafira zatankował samochód paliwem za kwotę około 200 zł i odjechał w kierunku Bochni.

Za pojazdem tym pojechał właściciel wspomnianej stacji benzynowej. Dyżurny bocheńskiej Komendy Policji polecił policjantom Sekcji Prewencji podjąć czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy kradzieży na obwodnicy Bochni. Kierujący Oplem nie zastosował się do wyraźnego sygnału zatrzymania pojazdu i, zwiększając prędkość, jechał w kierunku Tarnowa w sposób zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym, wyprzedzając w miejscach zabronionych inne samochody.
Warto było..? Kolejny patrol, tym razem policjantów Sekcji Ruchu Drogowego usiłował zatrzymać pirata na ul. Brzeskiej (okolice Kolonii Górniczej). I tym razem kierowca nie miał zamiaru się zatrzymać i kontynuował brawurową podróż. Policjanci podjęli pościg za Oplem, jednak z uwagi że zachowanie kierującego stwarzało niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego, a także w momencie zrównywania się pojazdów spychał radiowóz z drogi, policjanci odstąpili od pościgu. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca Opla przejechał na przeciwny pas ruchu i uderzył czołowo w samochód ciężarowy marki MAN z przyczepą, którego kierowca, widząc szaleńczą jazdę Opla zatrzymał swój pojazd.
Na skutek uderzenia lekkich obrażeń ciała doznał kierujący Oplem, nie przewoził on innych osób. Badanie jego stanu trzeźwości wskazało, iż jest nietrzeźwy - ma ok. 1,4 promila alkoholu. Również pozytywny był wynik badania narkotesterem, który wskazał, iż jest pod wpływem środków odurzających, konkretnie kokainy. Został zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Bochni. Za powyższe wybryki kierującemu grozi łączna kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.
Sprawca opisanego zdarzenia to 27-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania, przebywający czasowo w Krakowie. W przypadku podejrzenia, że kierujący pojazdem znajduje się w stanie po użyciu środków narkotycznych policjanci wykonują na miejscu kontroli badanie narkotesterem, zakupionym i przekazanym policjantom ze środków unijnych.