Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-05-10 09:37:00 przez system

Zatrzymano sprawców brutalnego rozboju

Podstępnie zwabili znajomego do samochodu, którym zawieźli go do lasu i tam brutalnie pobili. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy i pieniądze w kwocie… 1 zł! Jeszcze w tym samym dniu, w którym pokrzywdzony złożył zawiadomienie na policję, sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

25 kwietnia 19-letni mieszkaniec Królówki został podstępnie zwabiony przez swoich znajomych do samochodu fiat bravo, a następnie wywieziony do lasu w Połomiu Dużym, gdzie przy użyciu młotka, metalowego siłownika i innych, podobnie niebezpiecznych narzędzi oraz przez kopanie po całym ciele został pobity, a następnie okradziony z telefonu komórkowego i pieniędzy, w kwocie 1 zł.

5 maja pokrzywdzony zgłosił się na policję składając w tej sprawie zawiadomienie. Policjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu i Komendy Powiatowej Policji w Bochni jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawców brutalnego rozboju.

Czworo zatrzymanych to dwaj młodzi mężczyźni i dwie kobiety w wieku od 17 do 21 lat, mieszkańcy powiatu bocheńskiego. W trakcie zatrzymania przy 17-letniej mieszkance Królówki ujawniono i zabezpieczono marihuanę w ilości 0,52 grama

Zatrzymanym postawiono zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 12, jednak nie krótsza niż 3 lata. Dodatkowo 17-latka, u której znaleziono marihuanę odpowie przed sądem za posiadanie środka odurzającego.

- Podejrzani zostali również objęci dozorem Policji i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego – wyjasnia mł. asp. Łukasz Ostręga, oficer prasowy KPP w Bochni.