Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-09-22 20:22:22 przez eb

Zawody OSP: Cerekiew najlepsza w powiecie!

Prysznicem z szampana powitała dzisiaj Cerekiew swoich druhów i druhny OSP, powracających z Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych, które odbyły się w Nowym Wiśniczu. Zarówno drużyna męska jaki żeńska z Cerekwi zdobyły tam pierwsze miejsca.

Przypomnijmy, że doroczne Zawody odbywają się w dwóch konkurencjach: rozwinięcie szyku bojowego oraz sztafeta. Obydwie, oczywiście, na czas.
W powiatowych zawodach biorą udział te drużyny, które zwyciężyły w zmaganiach na poziomie gminy. Z kolei zwycięzcy z powiatu wystartują w zawodach wojewódzkich, a ci – w ogólnopolskich.

W dzisiejszych Zawodach wystartowało 9 drużyn – po jednej na każdą bocheńską gminę.

Oto „miejsca na podium”:

Konkurencja mężczyzn:
1. Cerekiew
2. Sobolów
3. Łazy

Konkurencja kobiet:
1. Cerekiew
2. Bogucice
3. Drwinia

Konkurencja grup młodzieżowych:
1. Mikluszowice
2. Bogucice
3. Drwinia

Cerekiew, która zwyciężyła w dwóch pierwszych kategoriach, nie wystawiła do zawodów drużyny młodzieżowej.

Dzisiejsze Zawody Sportowo – Pożarnicze były też świetną okazją do promocji dla kandydatów do sejmu i senatu, którą ci dobrze wykorzystali. Obecni byli przedstawiciele niemal wszystkich ugrupowań, startujących w naszym regionie: Mariusz Zając, Władysław Kosiniak – Kamysz, Stanisław Bukowiec, Włodzimierz Bernacki i inni. Rozdawano wyborcze gadżety: cukierki, długopisy, koszulki, a nawet słoiczki miodu. Jeden z posłów in spe ufundował też swoją nagrodę dla zwycięzców. Żaden z kandydatów nie zabrał jednak publicznie głosu. Podobno taka była decyzja organizatora, czyli PSP w Bochni.