Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-06-21 03:02:29 przez system

Żegnali szkołę, witali wakacje

Uczniowie doczekali w końcu zasłużonego wypoczynku. W piątkowe przedpołudnie, zaraz po rannych, specjalnie dla nich odprawianych nabożeństwach, tłumnie zebrali się na salach gimnastycznych lub dziedzińcach szkolnych, by odebrać świadectwa i nagrody.

Powody do zadowolenia mają wszyscy, no... prawie może wszyscy, gdyż zawsze komuś się nie udało, ale duża większość z uśmiechem na ustach odbierała świadectwa z myślą o nadchodzącej dwumiesięcznej przerwie. Powody do radości mają też ci szczególnie uzdolnieni, których wyróżniano w każdej szkole, przyznając nagrody i świadectwa z paskiem.
Po częściach oficjalnych uroczystości przychodziła kolej na część rozrywkową, gdzie można było posłuchać śpiewów i wykonań wierszy czy muzyki rozrywkowej. Uczniów, oprócz dyrektorów szkół i nauczycieli, żegnały także władze. Burmistrz miasta w gimnazjum Nr 2, SP Nr 7 i Przedzskolu Nr 3. Starosta bocheński gościł w II Liceum Ogólnokształcącym. I Liceum natomiast żegnało ks. Krzysztofa Czecha, który od kilku lat uczył w tej szkole, zjednując sobie, m.in. dzięki swym zamiłowaniom do górskich wycieczek, sympatię wielu uczniów. Ks. Czech odchodzi do parafii w Piwnicznej, gdzie zacznie pełnić funkcję proboszcza. W klasach szóstych szkół podstawowych naukę zakończyło 323, a w gimnazjach w sumie 352 uczniów. Oto mała fotorelacja z zakończenia roku szkolnego.