Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-03-24 17:35:53 przez eb

Zmarł ksiądz zarażony koronawirusem

Dziś zmarł proboszcz parafii Drwinia, ks. Roman Kopacz. To on był ofiarą koronawisrusa w dekanacie Uście Solne, o którym pisaliśmy przed południem.

Jeszcze wczoraj służby prasowe wojewody donosiły, że stan zarażonego jest dobry i że będzie przebywał na kwarantannie domowej.

Dziś jednak poczuł się bardzo źle. Przybyli do parafii w Drwinii ratownicy medyczni reanimowali go przez 15 minut. Niestety, bez skutku.

Ksiądz Roman Kopacz miał 59 lat, był wspaniałym człowiekiem i duszpasterzem. Był bez reszty oddany sprawom Kościoła i wiernych ze swojej parafii.

A oto co na portalu Diecezji Tarnowskiej napisał o zmarłym ks. Łukasz Niepsuj – notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie:

Ks. Roman Kopacz urodził się 27 lutego 1961 roku w Jaśle, jako syn Piotra i Olgi z domu Bukartyk. Egzamin dojrzałości złożył w 1980 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 25 maja 1986 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Gręboszów (od 26 czerwca 1986 roku), Bobowa (od 23 sierpnia 1989 roku) i Szczepanowice (od 1 września 2006). Od 1991 roku do 1999 roku pracował jako misjonarz na Ukrainie.   * W dniu 2 października 2000 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach. Z dniem 1 lipca 2007 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Drwini. Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Uście Solne i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin w tymże dekanacie. * W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w 1997 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale.

Informacje o dacie pogrzebu zostaną podane w późniejszym czasie.