Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-11-02 02:03:53 przez system

Zmiana lokatora w biurze poselskim PiS

Poseł Edward Czesak zlikwidował biuro poselskie w Bochni. Zamknięcie biura nie utrudni jednak mieszkańcom bocheńszczyzny kontaktu z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości. W miejsce zlikwidowanego biura powstało bowiem nowe - posłanki Barbary Marianowskiej.

W czerwcu wygasła zawarta na 3 lata umowa między Miejskim Domem Kultury a Edwardem Czesakiem na wynajem lokalu, w którym poseł prowadził swoje biuro. Edward Czesak nie przedłużył jej, ale już wtedy zapewniał, że biuro PiS-u w naszym mieście będzie istnieć. — Nie zamierzamy się wycofywać z działalności na terenie Bochni, wręcz przeciwnie, zamierzamy ją rozszerzać - deklarował.* *

Likwidacja biura posła i otwarcie biura posłanki ma się przyczynić do usprawnienia pracy parlamentarzystów PiS-u na terenie powiatu bocheńskiego: - Będziemy chcieli wkomponować funkcjonowanie tego biura w pewną strategię. Za rok odbędą się wybory samorządowe i ta strategia, związania z przedwyborczą aktywnością posłów w terenie na pewno ruszy — zapowiada poseł Czesak, który jest równocześnie prezesem zarządu okręgowego PiS w Tarnowie.

Edward Czesak jest posłem ziemi tarnowskiej od dwóch kadencji. W ostatnich wyborach zdobył blisko 18 tys. głosów. Należy do komisji infrastruktury oraz komisji skarbu państwa.

Dla Barbary Marianowskiej obecna kadencja jest już trzecią z rzędu. Wcześniej współpracowała z Lechem Kaczyńskim w Najwyższej Izbie Kontroli. W wyborach w 2007 r. zdobyła ponad 21 tys. głosów. Pracuje w komisji administracji i spraw wewnętrznych.

[wt]